Jesteś terapeutą?

WHO: od gier komputerowych można się uzależnić

Światowa Organizacja Zdrowia zaliczyła spędzanie zbyt długiego czasu na grach komputerowych do listy chorób, zaburzeń i uzależnień.

20 czerwiec 2018
Artykuł na: 2-3 minuty psychika mózg
Zdrowe zakupy

Jeśli lubisz grać na komputerze, ciągle tracisz poczucie czasu, a przejście kolejnej misji jest dla Ciebie ważniejsze niż rodzina czy praca - możesz być uzależniony.

Światowa Organizacja Zdrowia postanowiła zająć się problemem uzależnienia od gier komputerowych i sklasyfikowała je na Międzynarodowej Liście Chorób (International Classification of Diseases). Swoją decyzję argumentuje wynikami badań i stanowiskiem ekspertów. Jednocześnie WHO zaznacza, że dzięki temu możliwe będzie przygotowanie planu terapeutycznego, który pomoże osobom uzależnionym uwolnić się od nałogu.

Nie oznacza to jednak, że każda osoba, która spędza kilka godzin dziennie na graniu na komputerze, jest uzależniona. Zdaniem WHO problem dotyczy zaledwie pewnego odsetka graczy, którzy zaniedbują obowiązki rodzinne i domowe, a także wycofują się z życia towarzyskiego i nie podejmują aktywności zawodowej.

Wczytaj więcej
Zapisz się i odbierz wybrany magazyn gratis!
Zapisz się i odbierz prezent
Nasze magazyny
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT