Jesteś terapeutą?

Kolorowanki dla dorosłych – idealny sposób na relaks

Albumy z kolorowankami dla dorosłych - nowa, popularna forma relaksu, dzięki której złagodzimy stres oraz poprawimy swoje samopoczucie.

22 czerwiec 2016
Artykuł na: 4-5 minut relaks psychologia
Zdrowe zakupy

Kolorowanie kojarzy nam się głównie z zajęciem dla najmłodszych, jednak nie musi być zarezerwowane tylko dla nich. Zeszyty przeznaczone dla dorosłych posiadają bardziej skomplikowane wzory i dają większy upust kreatywności. Jest to także świetny sposób na odreagowanie stresu po ciężkim dniu w pracy.

Fantazyjne kolorowanki dla dorosłych są coraz powszechniejsze. Nic dziwnego, skoro mówi się wyłącznie o ich dobrym wpływie na nasze samopoczucie. Wciągające zajęcie w postaci wypełniania kolorami bajecznych wzorów potrafi na długo oderwać nas od nurtujących myśli i codziennych problemów.

Pokoloruj mandalę lub statek kosmiczny

Kolorowanki dedykowane dla dorosłego odbiorcy technicznie różnią się nieco od tych dla dzieci. Przedstawiają najczęściej bardzo szczegółowe motywy kwiatowe, zwierzęta, mandale i ornamenty, które złożone są z licznych pól do wypełnienia. Pozwala to na swobodną interpretację obrazu, używając dowolnie wybranych kolorów w zależności od własnego pomysłu. W sklepach znajdziemy także albumy specjalnie dla fanów konkretnych produkcji filmowych, komiksowych czy książkowych.

Kredką czy flamastrem?

Przy obecnej popularności kolorowanek antystresowych niewielu z nas wciąż dziwi widok dorosłego człowieka z całym piórnikiem kredek przy sobie. Z takiej formy relaksu korzystają wszyscy, od studentów po dyrektorów przedsiębiorstw. Albumy z ilustracjami wykonane są ze specjalnego papieru po którym bez problemu można malować nie tylko kredkami, ale także cienkopisami i mazakami. Klejone strony pozwalają także na odrywanie swoich dzieł i zawieszenie ich na ścianie.

Kolorowanki dla dorosłych jak terapia

Arteterapia to terapia sztuką, która mocno rozwija się w Stanach Zjednoczonych. Psychologowie uważają, że człowiek posiada naturalną potrzebę tworzenie i ten proces przynosi nam spokój i równowagę, dlatego też potwierdzają zbawienny wpływ kolorowanek na nasze samopoczucie. Tworzenie barwnych ilustracji rozwija kreatywność oraz tak zwaną inteligencję estetyczną, która pozwala spoglądać na otaczający nas świat z większą uwagą. Ostatecznie paleta barw, którą się posługujemy wyraża nas samych, a używając konkretnych odcieni, wyrzucamy z siebie nagromadzone emocje.

Kolorowanie może pomóc również w walce z nałogami, skutecznie zajmując dłonie i pozwalając zapomnieć na przykład o chęci sięgnięcia po papierosa. Nowej formy relaksu warto spróbować także przez wzgląd na niewielkie ceny produktów - książeczkę i podstawowy zestaw kredek kupimy już za kilka złotych. Ta drobna inwestycja pozwoli zyskać nowe hobby, dzięki któremu pozbędziemy się negatywnych emocji.

Artykuł przygotowany z redakcją portalu www.nokautrozrywka.pl

Wczytaj więcej
Zapisz się i odbierz wybrany magazyn gratis!
Zapisz się i odbierz prezent
Nasze magazyny
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT