Jesteś terapeutą?

#17 milionów, czyli Światowy Dzień Mózgowego Porażenia Dziecięcego

W tym roku 7 października przypada Światowy Dzień Mózgowego Porażenia Dziecięcego. W całym kraju trwa akcja pomocy potrzebującym chorym. Przyłącz się do #17milionów!

Artykuł na: 2-3 minuty mózg dziecko
Zdrowe zakupy

Chorych na dziecięce porażenie mózgowe jest na świecie ponad 17 milionów. Mimo niepełnosprawności pragną żyć normalnie. Nie zawsze się im to udaje.

Kampania #17milionow

#17milionow to symbol solidarności z ludźmi dotkniętymi mózgowowym porażeniem dziecięcym.

#17milionow ma przypominać o tym, że ludzie z MPD są pełnoprawnymi członkami społeczeństwa.

Tak samo, jak my chcą korzystać z przestrzeni miejskiej i brać czynny udział w życiu społecznym.

Chcą móc dotrzeć do szkoły, do lekarza, do sklepu czy kina, mając pewność, że nie zaskoczą ich schody, zbyt wysoki próg lub krawężnik.

Oni nie potrzebują litości. Chcą być samodzielni i niezależni. Wierzymy, że z Twoją pomocą stworzymy dla nich świat bez barier!

Dajmy razem zielone światło dla osób z MPD - pod takim hasłem obchodzony jest w tym roku w Polsce Światowy Dzień Mózgowego Porażenia Dziecięcego. Możesz pomóc chorym przyłączając się do akcji #17 milionów.

A co Ty zrobisz dla 17 milionów?

Stanisław Sojka, Michał Kempa, Magda Kumorek, Agata Kulesza, Organek czy Abelard Giza nie pozostali obojętni na los osób z mózgowym porażeniem dziecięcym, których jest na świecie aż 17 milionów. Dziś przypada ich święto. Wejdź na www.17milionow.pl i przyłącz się do akcji pomocy chorym.

 

 

 

 

 

Co oznacza skrót MPD?

Tekst: Monika Piorun

Wczytaj więcej
Zapisz się i odbierz wybrany magazyn gratis!
Zapisz się i odbierz prezent
Nasze magazyny
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT