Jesteś terapeutą?

Apple i Facebook płacą pracownikom za zamrażanie komórek jajowych

Wiodący ekspert w dziedzinie płodności z Wielkiej Brytanii, Lord Robert Winston, skrytykował ofertę Apple'a i Facebooka. Obie firmy zaproponowały, że będą płacić swoim pracownicom, które zdecydują się na zamrożenie komórek jajowych. Winston ostrzega, że w wyniku tej procedury do żywych urodzeń dochodzi zaledwie w 8% przypadków.

Artykuł na: minutę sex ciąża technologia
Zdrowe zakupy

Niedawno na seminarium Birmingham University Winston powiedział, że dwa technologiczne giganty idą jedynie na rękę interesom handlowym firm zajmujących się zamrażaniem i przechowywaniem komórek jajowych. Sprzedaż tych usług spadła znacząco, ponieważ w praktyce są bardzo nikłe szanse na urodzenie żywego dziecka w wyniku takiej procedury.

Skrytykował on Human Fertilisation and Embryology Authority (HFEA) (pozaministerialny organ publiczny Departamentu Zdrowia), że jest zbyt pobłażliwy dla dostawców takich usług, których oferta jest zbyt obiecująca przy tak mało prawdopodobnym do osiągnięcia pozytywnym wyniku. W rzeczywistości zaledwie 8% żywych urodzeń wynikających z leczenia niepłodności pochodzi z zamrożonych komórek jajowych.

Tekst: Monika Piorun

Wczytaj więcej
Zapisz się i odbierz wybrany magazyn gratis!
Zapisz się i odbierz prezent
Nasze magazyny
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT