Jesteś terapeutą?
Array
(
  [0] => stdClass Object
    (
      [id] => 8733
      [alias] => monika-piorun
      [title] => Monika Piorun
      [introtext] => 
      [categories_id] => 3816
      [categories_type_id] => 3815
      [link] => /eksperci/8733-monika-piorun
      [image] => 
      [images] => 
    )

)

Apple i Facebook płacą pracownikom za zamrażanie komórek jajowych

Wiodący ekspert w dziedzinie płodności z Wielkiej Brytanii, Lord Robert Winston, skrytykował ofertę Apple'a i Facebooka. Obie firmy zaproponowały, że będą płacić swoim pracownicom, które zdecydują się na zamrożenie komórek jajowych. Winston ostrzega, że w wyniku tej procedury do żywych urodzeń dochodzi zaledwie w 8% przypadków.

Artykuł na: minutę sex ciąża technologia

Niedawno na seminarium Birmingham University Winston powiedział, że dwa technologiczne giganty idą jedynie na rękę interesom handlowym firm zajmujących się zamrażaniem i przechowywaniem komórek jajowych. Sprzedaż tych usług spadła znacząco, ponieważ w praktyce są bardzo nikłe szanse na urodzenie żywego dziecka w wyniku takiej procedury.

Skrytykował on Human Fertilisation and Embryology Authority (HFEA) (pozaministerialny organ publiczny Departamentu Zdrowia), że jest zbyt pobłażliwy dla dostawców takich usług, których oferta jest zbyt obiecująca przy tak mało prawdopodobnym do osiągnięcia pozytywnym wyniku. W rzeczywistości zaledwie 8% żywych urodzeń wynikających z leczenia niepłodności pochodzi z zamrożonych komórek jajowych.

Tekst: Monika Piorun

Wczytaj więcej
Polub
Dołącz do nas na Facebooku:
Dołącz do naszego Newslettera i odbierz prezent:
Budujemy Dom
Nasze magazyny