Jesteś terapeutą?

Agawa lekarstwem na osteoporozę

Picie wyciągu z niebieskiej agawy (Agave tequilana) pomaga w przyswajaniu wapnia i magnezu, a co za tym idzie, przeciwdziała rozwojowi osteoporozy. Może również przyczyniać się do tworzenia nowej tkanki kostnej.

20 lipiec 2016
Artykuł na: 2-3 minuty kości zdrowa żywność medycyna naturalna
Zdrowe zakupy

Fruktany zawarte w tej roślinie pomagają przyswoić nawet o 50% więcej wapnia i magnezu oraz wspomagać powstawanie kości w zaledwie 8 tygodni.

Żeby jednak móc w pełni korzystać z dobrodziejstw niebieskiej agawy, musimy mieć zdrowe jelita, pełne dobroczynnych bakterii, które rozłożą fruktany i przemienią je w kwasy tłuszczowe.

- Badanie nad fruktanami wciąż jest w początkowym stadium, a testy przeprowadzono dotąd jedynie na myszach laboratoryjnych - powiedziała dr Mercedes Lopez z Centre Research and Advanced Studies w Mexico City (Meksyk).

Jednak testy te zdają się przynosić zdumiewające wyniki. Myszy, którym podawano ekstrakt, nie tylko miały wyższy poziom wapnia i magnezu w organizmie, ale też większą średnicę kości w porównaniu do myszy, którym nie podawano wyciągu z niebieskiej agawy.

Dr Lopez uważa, że jeśli badania kliniczne dadzą podobne wyniki, być może wyciąg z niebieskiej agawy okaże się alternatywną metodą zapobiegania i leczenia osteoporozy.

Bibliografia

  1. 9 April 2016; www.alphagalileo.org/VewItem.aspx?Itemld=162956&CultureCode=en
Wczytaj więcej
Zapisz się i odbierz wybrany magazyn gratis!
Zapisz się i odbierz prezent
Nasze magazyny
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT