Jesteś terapeutą?

Ave awokado!

Masz problem z prawidłowym poziomem cholesterolu? Kupujesz drogie margaryny o wyszukanym składzie? Wystarczy jedno awokado dziennie, a ryzyko miażdżycy wyraźnie się oddali...

12 maj 2015
Artykuł na: 2-3 minuty dieta zdrowa żywność
Zdrowe zakupy

Jedno awokado dziennie może pomóc utrzymać w ryzach poziom złego cholesterolu, zwłaszcza u osób otyłych lub z nadwagą. Warto zastąpić nim nasycone kwasy tłuszczowe, których trudno pozbyć się jedząc popularne produkty spożywcze.

Dodanie do codziennej diety awokado może mieć pozytywny wpływ na serce, układ krążenia oraz poziomu cholesterolu (zarówno LDL, jak i całkowitego), twierdzą naukowcy z Pennsylvania State University.

Specjaliści zmodyfikowali skład diety 45 sercowców w taki sposób, aby wszyscy pacjenci jedli produkty o obniżonej zawartości tłuszczu przez okres 5 tygodni. W menu jednej z grup było awokado. Wszyscy uczestnicy badania mieli nadwagę lub byli otyli. Awokado

Okazało się, że codzienne jedzenie awokado dawało wyraźną różnicę w zawartości dobrego cholesterolu w organizmie.

Zdaniem badaczy, podobne efekty przyniosłoby stosowanie diety śródziemnomorskiej, która zawiera owoce, warzywa, produkty pełnoziarniste, tłuste ryby i produkty bogate w tłuszcze jednonienasycone, takie jak oliwa z oliwek extra virgin oraz orzechy.

Ave awokado! Niech ten owoc, zwany inaczej smaczliwką, będzie pozdrowiony, bo może nam tylko dodać zdrowia!

Czy znasz już najprostszy sposób na obranie awokado ze skórki?

Wczytaj więcej
Zapisz się i odbierz wybrany magazyn gratis!
Zapisz się i odbierz prezent
Nasze magazyny
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT