Jesteś terapeutą?

Praca w biurze a kondycja układu krążenia

Ponieważ zbyt długie przebywanie w pozycji siedzącej powiązano już z chorobami serca oraz przedwczesną śmiercią, coraz większą popularność zyskują stanowiska do pracy biurowej na stojąco. Czy faktycznie stanowią one bezpieczniejszą alternatywę?

09 grudzień 2018
Artykuł na: minutę serce
Zdrowe zakupy

Specjaliści z Uniwersytetu Kalifornijskiego w San Francisco są przekonani, że długie przebywanie w pozycji stojącej wcale nie jest takie zdrowe. Producenci biurek do pracy na stojąco twierdzą, że chronią one m.in. przed chorobami układu krążenia i przedwczesną śmiercią (które powiązano z siedzącym trybem życia).

Jednak wg ekspertów nie ma to przełożenia na realne obniżenia ryzyka. Co więcej, przyjmowanie na zmianę pozycji siedzącej i stojącej daje pracownikowi złudne poczucie aktywności fizycznej. Nie jest to jednak wysiłek wystarczający do zmniejszenia prawdopodobieństwa problemów zdrowotnych.

Według obowiązujących obecnie wytycznych, aby zadbać o prawidłową pracę układu krążenia konieczne jest podejmowanie co najmniej 3 razy w tygodniu aktywności fizycznej, w wyniku której przez 30 min tętno będzie wynosić 130 uderzeń na minutę.

Wczytaj więcej
Zapisz się i odbierz wybrany magazyn gratis!
Zapisz się i odbierz prezent
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT