Jesteś terapeutą?

Chorujesz na serce? Jedz orzeszki ziemne!

Przez fistaszek do serca!  Najzdrowsza przekąska dla serca to garść orzeszków ziemnych. Złagodzą problemy kardiologiczne i wyleczą serce. Nie tylko to złamane...

13 marzec 2015
Artykuł na: 2-3 minuty dieta serce zdrowa żywność
Zdrowe zakupy

Orzeszki ziemne mogą być dobre na serce, twierdzą specjaliści. Badania naukowe udowadniają, że jedzenie orzeszków ziemnych może obniżać ryzyko śmierci z powodu chorób układu krążenia.

Konsumowanie orzechów, w szczególności orzeszków ziemnych, może wiązać się ze zmniejszeniem śmiertelności związanej z chorobami serca, ale dotyczy to głównie ludności pochodzenia europejskiego, posiadającej wyższy status socjoekonomiczny.

Nowy raport, opublikowany przez prestiżowe czasopismo JAMA Internal Medicine, analizuje badania przeprowadzone niezależnie przez naukowców ze Stanów Zjednoczonych i Chin.

Dane były zbierane na podstawie wieloletniej obserwacji ponad 70 tysięcy Amerykanów, zarówno czarnoskórych, jak i białych, szczególnie o niższym statusie socjoekonomicznym oraz ponad 130 tysięcy mężczyzn i kobiet pochodzenia azjatyckiego z Szanghaju.

Wszystkich badanych poproszono o spożywanie różnych gatunków orzechów, ale przede wszystkim orzeszków ziemnych. Przez 12 lat porównywano wpływ spożywania określonych ilości orzeszków na stan ich organizmu.

Okazało się, że u osób spożywających największe ilości orzeszków ziemnych zaobserwowano zmniejszenie ryzyka śmierci z powodu chorób serca o 21 procent według prognoz amerykańskich oraz o 17 procent według analiz naukowców chińskich.

Dlaczego popularne fistaszki mają szczególny wpływ na nasze zdrowie? Okazuje się, że zawierają one najwięcej białka spośród wszystkich gatunków orzechów. Posiadają także w swym składzie rekordowo wysoką ilość witaminy B. Nie powinniśmy rezygnować z jedzenia ich czerwonawej skórki, ponieważ zawiera ona bardzo dużą ilość polifenoli neutralizujących działanie wolnych rodników i przeciwdziałających starzeniu się organizmu.

Tekst: Monika Piorun

Wczytaj więcej
Zapisz się i odbierz wybrany magazyn gratis!
Zapisz się i odbierz prezent
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT