Jesteś terapeutą?

Żel z kurkuminą na oparzenia

Aplikowany bezpośrednio na oparzony obszar żel z kurkuminą łagodzi ból i stan zapalny, przyspiesza gojenie rany i jej bliznowacenie.

10 lipiec 2017
Artykuł na: 2-3 minuty medycyna naturalna skóra
Zdrowe zakupy

Żel z kurkuminą to skuteczny sposób łagodzenia oparzeń skóry, twierdzą eksperci z David Geffen School of Medicine przy Uniwersytecie Kalifornijskim (USA).

Przeprowadzane dotąd badania nad skutecznością kurkuminy w leczeniu ran nie dały jednoznacznych wyników. Wynikało to ze stosowania przez naukowców kapsułek z kurkuminą, która w tej postaci może nie trafiać w wybrane miejsce. Dopiero żel z kurkuminą, która wykazuje silne działanie przeciwutleniające i przeciwzapalne, stosowany bezpośrednio na ranę, okazał się skuteczny.

Dr Magdalene Heng, która kierowała badaniami, sama stosuje żel z kurkuminą w swojej praktyce dermatologicznej od 25 lat. Jej zdaniem łagodzi on nie tylko objawy oparzeń, ale też świetnie się spisuje w przypadku innych problemów skórnych.

Kurkumina to substancja czynna występująca w korzeniu kurkumy, popularnej na Dalekim Wschodzie przyprawy odpowiedzialnej za żółty kolor curry.

Źródło: BioDiscovery, 2017; 20: e11207

Zapisz się i odbierz wybrany magazyn gratis!
Zapisz się i odbierz prezent
Nasze magazyny
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT