Jesteś terapeutą?

Łuszczycę, AZS i egzemę wyleczysz w Febumed

Wiele chorób skóry ma podłoże genetyczne i nie ma na nie skutecznego lekarstwa. Warto korzystać z pomocy specjalistów.

13 styczeń 2015
Artykuł na: 6-9 minut skóra leki
Zdrowe zakupy

Centrum Dermatologiczne FEBUMED w Warszawie powstało w oparciu o wieloletnią współpracę z australijską siecią klinik Good Skin Care, której założycielem jest dr Michael Tirant - światowej sławy ekspert zajmujący się chorobami skóry oraz twórca serii naturalnych preparatów do skóry problematycznej Dr Michaels.

W czasie wieloletnich badań specjalista sformułował tezę, iż istnieją dwa rodzaje czynników powodujących zaostrzanie objawów chorób skóry, w tym łuszczycy:

  • Czynniki pierwotne - powodujące zaostrzenie objawów choroby skóry i aktywujące chorobę po okresie remisji.
  • Czynniki wtórne - przyczyniające się do nasilenia podrażnienia lub do pogorszenia jego stanu.

- Niektórzy pacjenci zauważyli, że po spożyciu pewnych potraw ich zmiany łuszczycowe stają się czerwone i swędzące. Inni zaobserwowali, że dzieje się tak po wypiciu konkretnych napojów. Odkryliśmy, że czynniki zaostrzające stan pacjentów były też powiązane z ich grupą krwi, a więc niektóre z nich wpływały tylko na pacjentów z konkretną grupą krwi - podsumowuje dr Tirant.

Naukowiec odkrył, że największy wpływ na stan skóry ma spośród różnych czynników dieta, grupa krwi oraz nasza reakcja na stres. Również egzotoksyna C, rodzaj superantygenu produkowanego przez bakterie wywołujące infekcje gardła lub infekcje paciorkowcowe, może wywoływać zaostrzenie objawów łuszczycy kropelkowatej.

Składniki zawarte w żywności mogą także działać jak superantygeny i wzmagać objawy chorób skóry. Jedzenie zbyt dużych porcji danej potrawy czy też picie dużych ilości jakiegoś napoju umożliwia nasilenie schorzenia.

Niektóre z objawów chorób skóry mogą pojawiać się w wyniku reakcji na stres, a nawet po użyciu szminki, tuszu do rzęs lub innego rodzaju kosmetyku do makijażu. Nerwowość może także być czynnikiem powodującym wydzielanie histaminy, substancji wytwarzanej przez organizm w odpowiedzi na reakcję alergiczną, co również może pogorszyć stan chorego.

            dr Michael Tirant

W trakcie ponad trzydziestoletniej pracy naukowej lider w dziedzinie leczenia chorób skóry stworzył całą linię produktów stosowanych w dermatologii, którą nazwał Dr Michaels (www.drmichaels.com.pl).

Wykorzystując ich nieprawdopodobną skuteczność opracował własne schematy leczenia chorób skóry oparte m.in. na diecie, grupach krwi oraz redukujące stres jako czynnik sprzyjający schorzeniom skórnym.

Lekarz dowiódł, że metabolity obecne w niektórych rodzajach mięsa, powodują reakcje zapalne w chorobach skóry. Odkrył również powiązanie między grupą krwi a tymi czynnikami, co okazało się pomocne w dobieraniu skutecznych sposobów leczenia dla konkretnych pacjentów.

Niezależne badania kliniczne

Dr Tirantowi bardzo zależało na tym, aby udowodnić skuteczność proponowanych przez niego sposobów leczenia łuszczycy i innych chorób skóry - takich jak AZS czy egzemy - opartych na preparatach stworzonych z użyciem naturalnych substancji (podawanych miejscowo i doustne) oraz na wnikliwym wywiadzie z pacjentem. Z tego też względu przez wiele lat skutki działania jego preparatów były analizowane w ramach niezależnych badaniach klinicznych w wielu krajach europejskich.

Wyniki uzyskane w ramach badania klinicznego prowadzonego metodą podwójnej ślepej próby w jednym z wiedeńskich szpitali, będącym wiodącym ośrodkiem badań dermatologicznych, były znakomite: w 89% przypadków leczenie zakończyło się powodzeniem.

Wiele innych badań klinicznych i analiz przeprowadzonych w ciągu mniej więcej ostatnich dziesięciu lat wykazało, że leczenie proponowane przez dr Tiranta jest skuteczne i bezpieczne oraz nie ma poważniejszych skutków ubocznych.

Dzięki innowacyjnemu i opartemu na badaniach naukowych podejściu, dr Tirant nadal uzyskuje wyjątkowe wyniki. Obecnie specjalista jest jednym ze światowych liderów wśród osób zajmujących się leczeniem łuszczycy (odsetek powodzenia leczenia to nawet 90%), a długoterminowa remisja choroby jest już w zasięgu wszystkich osób cierpiących na łuszczycę.

Nie tylko łuszczyca

Mając wieloletnie doświadczenie w leczeniu chorób skóry, dr Tirant otworzył w 1998 roku we Frankston w Melbourne pierwszą zarejestrowaną Psoriasis and Skin Clinic (klinikę leczenia chorób skóry). Następnie rozszerzył swoją działalność, otwierając kolejne ośrodki w Sydney, Adelaidzie i Brisbane.

Wszystkie kliniki prowadzone są przez wyspecjalizowanych i odpowiednio wykwalifikowanych lekarzy, osobiście przeszkolonych przez dr Tiranta, co sprawia, że mogą zapewniać pacjentom taki sam poziom opieki i tak samo wysoki odsetek powodzenia leczenia.

W 2012 roku dr Tirant zmienił nazwę swojej marki na Good Skin Care, lepiej odzwierciedlającą ofertę leczenia szerokiego zakresu chorób skóry. Obecnie w większości stanów i terytoriów Australii istnieje 19 tego typu ośrodków.

Profesjonalne leczenie łuszczycy i chorób skóry

Zapoznawszy się z metodami praktykowanymi przez naukowca w Australii, jak również badaniami skuteczności produktów Dr Michaels prowadzonymi w wielu klinikach europejskich m.in. w Austrii, Słowacji, Czechach, Niemczech i na Węgrzech, powstała pierwsza w Polsce klinika FEBUMED specjalizująca się w leczeniu łuszczycy, AZS i egzemy.

Pacjenci mają tu zapewnioną opiekę lekarza dermatologa i alergologa, jak również - w zależności od potrzeb - otrzymują indywidualnie ułożoną dietę pod kątem wskazań medycznych.

Każdy pacjent, który stosuje się do zaleceń lekarza prowadzącego, nabywa prawo do życia bez barier z chorobami skóry w stanie remisji.

Centrum Dermatologiczne Febumed  specjalizuje się w leczeniu łuszczycy, AZS i egzemy. Profesjonalna diagnostyka, oparta na szczegółowym wywiadzie i odpowiednich badaniach pozwalają dobrać właściwe leczenie, dostosowane indywidualnie do każdego chorego.

W celu leczenia łuszczycy szczególnie zapraszamy wszystkich mieszkańców Warszawy i okolic, z dzielnic takich jak:

  • Ursynów
  • Mokotów

Centrum Febumed gwarantuje diagnostykę, leczenie i profilaktykę chorób dermatologicznych na najwyższym poziomie.

 

Wczytaj więcej
Zapisz się i odbierz wybrany magazyn gratis!
Zapisz się i odbierz prezent
Nasze magazyny
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT