Pozbądź się okularów - wszystko, co musisz wiedzieć o laserowej korekcji wad wzroku

Masz dość okularów? Męczy cię zakładanie soczewek kontaktowych? Dowiedz się, jak skutecznie możesz pozbyć się wady wzroku. Dziś kliniki okulistyczne proponują swoim pacjentom nowoczesne zabiegi, które w mniej niż minutę pozwalają odzyskać ostrość widzenia. Sprawdź, która metoda jest dla Ciebie najlepsza. Dla naszych czytelników mamy bezpłatne zaproszenia na konsultację w klinice okulistycznej!

26 kwiecień 2017
Artykuł na: 4-5 minut
Zdrowe zakupy

Okulary do lamusa

Coraz więcej Polaków cierpi z powodu wad wzroku i nie może się obyć bez okularów lub soczewek kontaktowych. A ilu z nich dowiedziało się od lekarza okulisty podczas zwykłego badania, że skorygowanie wady jest dziś możliwe szybko i bez bólu dzięki całkowicie bezpiecznym zabiegom? Laserowa korekcja wad wzroku to obecnie najlepsza alternatywa dla okularów i soczewek. Można ją wykonać zarówno u krótkowidzów, dalekowidzów, jak i astygmatyków. Zabiegi nie wymagają specjalnych przygotowań i zapewniają minimalny okres rekonwalescencji.

Najnowsze metody korekcji wad wzroku

O wyborze metody decyduje lekarz, po przeprowadzeniu dokładnych badań diagnostycznych, określających parametry wady oraz właściwości budowy oka pacjenta. Jedną z najnowocześniejszych i najmniej inwazyjnych jest mikrosoczewkowa korekcja wzroku Lentivu. To zabieg, po którym pacjent już następnego dnia może wrócić do codziennych aktywności.

Specjalnie dla wszystkich czytelników przygotowaliśmy bezpłatne wizyty konsultacyjne do kliniki Optegra - największej sieci klinik okulistycznych w Polsce. Podczas wizyty sprawdzisz wzrok i dowiesz się, która z metod korekcji wzroku jest odpowiednia przy Twojej wadzie. Zapisz się na bezpłatną konsultację >>>.

Zabiegi korekcji wad wzroku wykonuje się w Polsce już od ponad 20 lat. Optegra to pierwsza i jedyna w kraju klinika, oferująca zabiegi przy użyciu najnowocześniejszego na świecie lasera excimerowego MEL 90. Jest on najszybszy z dostępnych obecnie na rynku. Dzięki temu pobyt w sali operacyjnej ograniczony jest do minimum. Oznacza to również najwyższy poziom bezpieczeństwa zabiegu oraz komfort pacjenta.

Fakty i mity o korekcji wzroku

Pacjentom często wydaje się, że zabieg na tak delikatnym narządzie, jakim jest oko, musi być ryzykowny i niebezpieczny. Laserowa korekcja to minimalne ryzyko powikłań. Szacuje się, że jest ono nawet 30-krotnie niższe od tego związanego z codziennym stosowaniem soczewek kontaktowych. Wysokie bezpieczeństwo wiąże się zarówno z zastosowaniem wysokiej klasy urządzeń przeznaczonych do zabiegów, precyzyjną diagnostyką poprzedzającą korekcję i doświadczeniem lekarzy. Nie bez znaczenia jest również ogromne doświadczenie lekarzy przeprowadzających zabiegi.

Zabiegi laserowe - bez bólu i bez obaw

Pacjenci obawiają się również inwazyjności oraz bolesności zabiegu. Bólu nie odczuwa się ani podczas znieczulania, ani w trakcie zabiegu. Jedyną dolegliwością po zabiegu jest utrzymujące się przez dwie, trzy godziny lekkie podrażnienie oczu. U części pacjentów może wystąpić suchość oczu, ale jest to na ogół przejściowy dyskomfort. Najmniejsze ryzyko suchego oka jest po zabiegu Lentivu. Poprawę ostrości widzenia odczuwa się natychmiast lub w krótkim czasie po zabiegu. Do domu pacjent wraca tego samego dnia. Po zabiegu Lentivu następnego dnia bez problemu można iść do pracy, zająć się swoimi sprawami, prowadzić samochód, uprawiać ulubiony sport. Kobiety już następnego dnia po zabiegu mogą również wykonać makijaż oczu, a po miesiącu przedłużyć rzęsy lub zrobić hennę.

Laserowa korekcja wzroku dla każdego

Najwięcej wątpliwości co do laserowej korekcji mają osoby z dużymi wadami wzroku, myśląc, że to nie dla nich. Do zabiegu korekcji wzroku kwalifikuje się 85-90% pacjentów. Zabieg Lentivu koryguje krótkowzroczność do -10,0 dioptrii i astygmatyzm do 5,0 dioptrii. Zabieg FemtoLASIK – od -10,0 dioptrii do +6,0 dioptrii oraz astygmatyzm do 6,0 dioptrii. Z korekcją muszą poczekać kobiety w ciąży oraz karmiące piersią. Natomiast wykonanie zabiegu nie koliduje z zajściem w ciążę ani nie wyklucza naturalnego porodu w przyszłości.

Wczytaj więcej
Nasze magazyny