Jesteś terapeutą?

Biorezonans - na czym polega, zastosowanie, skutki uboczne

Biorezonans to metoda zarówno diagnostyki, jak i leczenia, wykorzystująca pole elektromagnetyczne o określonej częstotliwości. Wykorzystuje ona zjawisko, zachodzące w każdej komórce naszego ciała, ale także w komórkach wirusów, bakterii czy alergenów – wytwarzanie wokół siebie pola elektromagnetycznego, które wibruje w określonej częstotliwości.

29 styczeń 2020
Artykuł na: 6-9 minut medycyna naturalna
Zdrowe zakupy

 Przy pomocy specjalnych urządzeń, odczytujących zakres tych wibracji jesteśmy w stanie sprawdzić stan naszego zdrowia. Jeśli chorujemy, w zaatakowanych przez patogen komórkach zmienia się częstotliwość drgań, możemy również wychwycić sama obecność patogenów w naszym ciele. Zjawisko to opisał w latach 80. dr Franz Morell, który udowodnił, że każdy organizm żywy emituje pole elektromagnetyczne o określonej częstotliwości. Każdy rodzaj komórek ma własną częstotliwość drgań, które składają się na zakres częstotliwości emitowany przez nasze ciało jako całość. Pole elektromagnetyczne wytwarzane jest na błonach komórkowych, które są nieustannie pobudzane przez impulsy nerwowe, które de facto są bodźcami elektrycznymi. Biorezonans wykorzystuje się do diagnozowania takich chorób jak alergie (wziewne, pokarmowe, kontaktowe), zakażeń wirusowych, bakteryjnych, grzybiczych i pasożytniczych oraz zatruć metalami ciężkimi. Dzięki biorezonansowi można również zdiagnozować niedobory witamin i mikroelementów będące wynikiem nieprawidłowej diety oraz określić rodzaj nagromadzonych toksyn.

Na czym polega terapia?

Leczenie przy pomocy biorezonansu polega na wzmacnianiu prawidłowych częstotliwości drgań pola elektromagnetycznego komórek, dzięki czemu mogą one funkcjonować prawidłowo i uruchamianiu naszych naturalnych mechanizmów obronnych i naprawczych. Z kolei nieprawidłowe drgania świadczące o chorobie lub obecności patogenów są zmieniane w swoje lustrzane odbicia i skierowane z powrotem, co ma na celu osłabienie działania nieprawidłowych częstotliwości na nasz organizm. Dodatkowo, stosując odpowiednie częstotliwości, charakterystyczne dla konkretnego patogenu, możemy uszkadzać jego strukturę i nawet całkowicie zniszczyć. A ponieważ częstotliwość drgań naszych komórek jest różna od tej wytwarzanej przez patogeny, zabieg jest całkowicie bezpieczny i nie powoduje uszkodzenia zdrowych komórek. Ważne jest również to, że terapia polem magnetycznym zwiększa aktywność enzymów wewnątrzkomórkowych odpowiadających za unieszkodliwianie wolnych rodników tlenowych. Dzięki takiemu działaniu nie tylko zapobiega uszkodzeniom tkanek, ale opóźnia starzenie i zapobiega nowotworom.

Jak przebiega zabieg przy użyciu biorezonansu

Badanie jest przeprowadzane w pozycji siedzącej, pacjent otrzymuje dwie metalowe elektrody, które musi trzymać w dłoniach. W czasie jego trwania nie powinien się ruszać, krzyżować nóg i rąk. Długość badania zależy od ilości problemów zdrowotnych wymagających zdiagnozowania. Podczas jego trwania, przez ciało pacjenta przepuszczany jest prąd o niskim natężeniu i zmiennej częstotliwości. Badanie jest bezbolesne, niektóre osoby odczuwają jedynie lekkie mrowienie w ciele. Po zdiagnozowaniu pacjent poddawany jest terapii, podczas której częstotliwość prądu przepuszczanego przez jego ciało jest ściśle kontrolowana przez urządzenie. Jej przebieg jest taki sam jak badania diagnostycznego.

Zastosowanie biorezonansu

Biorezonans wykorzystuje się w terapii takich chorób jak: alergie, przewlekły ból, w tym nerwobóle, depresja, nerwica, bezsenność, infekcje, próchnica zębów, choroby przewlekłe (w tym cukrzyca, nadciśnienie, astma), zaburzenia żołądkowo-jelitowe, choroby wątroby (stłuszczenie, marskość, zapalenie woreczka żółciowego), zaburzenia wydzielania hormonów i problemy dermatologiczne (łuszczyca, egzema, rumień). Biorezonans wspomaga także terapię chorób zwyrodnieniowych narządu ruchu i przyspiesza rekonwalescencję po złamaniach kości. Wykorzystuje się go również do usuwania z organizmu toksyn.

Diagnoza i leczenie z wykorzystaniem biorezonansu jest bezpieczne, dlatego mogą z niego korzystać nawet małe dzieci i osoby w podeszłym wieku. Efekt terapii, polegający na usunięciu toksyn można wspomóc i przyspieszyć wypijając po zabiegu ok. 2 litrów przegotowanej wody. Niewątpliwą zaletą biorezonansu jest to, że można go stosować równolegle z terapiami klasycznymi i lekami.

Skutki uboczne biorezonansu

Skutki uboczne terapii przy pomocy biorezonansu są wynikiem intoksykacji organizmu przez martwe patogeny. Uśmiercenie wirusów, grzybów i bakterii powoduje nagłe uwolnienie do krwioobiegu i układu limfatycznego dużej ilości obcych nam antygenowo białek, które wyzwalają natychmiastową reakcję układu odpornościowego i toksyn, powodujących zatrucie organizmu. Skutkiem tego po zakończeniu sesji terapeutycznej pacjent może odczuwać osłabienie, senność, bóle mięśni i stawów oraz bóle i zawroty głowy. Może też pojawić się u niego wysypka na skórze i stan podgorączkowy.

Przeciwwskazania do stosowania biorezonansu

Z diagnostyki i terapii biorezonansem powinny zrezygnować kobiety w ciąży, osoby z wszczepionym rozrusznikiem serca oraz innymi stymulatorami elektronicznymi, pacjenci cierpiący na choroby autoimmunologiczne i chorzy na nowotwory.

Zapisz się i odbierz wybrany magazyn gratis!
Zapisz się i odbierz prezent
Nasze magazyny