Jesteś terapeutą?

Jak działa i na co pomaga akupunktura?

Akupunktura należy do kluczowych metod tradycyjnej medycyny chińskiej. Polega na wkłuwaniu cieniutkich igieł w odpowiednio dobrane punkty ciała pacjenta w celach leczniczych bądź profilaktycznych.

14 grudzień 2021
Artykuł na: 4-5 minut medycyna naturalna
Zdrowe zakupy

Jak działa akupunktura?

Akupunktura to jeden z filarów tradycyjnej medycyny chińskiej. Zgodnie z jej założeniami w naszym ciele krąży życiodajna energia qi, a choroby są wynikiem zablokowania jej swobodnego przepływu przez ciało. Szlaki, którymi porusza się energia qi, nazywane są meridianami, a każdy z nich odpowiada jednemu z najważniejszych organów w naszym ciele.

Akupunktura polega na wbijaniu bardzo cienkich igieł(igły do akupunktury) wzdłuż przebiegu meridianów. Każda z nich, stymulując określony punkt, mobilizuje organizm do walki z chorobą, uruchamiając nasze naturalne mechanizmy obronne i pobudzając regenerację tkanek. Czy akupunktura boli? Nie - zabieg jest całkowicie bezbolesny, nie pozostawia również śladów na skórze i blizn. Obecnie stosuje się jednorazowe, sterylne igły stalowe, które nie ulegają złamaniu nawet podczas mocnego wyginania.

Akupunktura

Akupunktura - na co pomaga?

Akupunktura wspomaga leczenie:

Akupunkturę stosuje się także jako alternatywę dla znieczulenia miejscowego w stomatologii, podczas porodu i przy drobnych zabiegach chirurgicznych.

 Elektroakupunktura 

Odmianą klasycznej akupunktury jest elektroakupunktura, polegająca na przepuszczaniu przez stalowe igły umieszczone w ciele pacjenta prądu elektrycznego. Zaleca się ją w szczególności osobom cierpiącym na nerwobóle oraz różnego rodzaju porażenia o podłożu neurologicznym, niedowłady i problemy z narządem ruchu. Elektroakupunktura pobudza bowiem silnie układ nerwowy, zwiększa przewodzenie impulsów nerwowych, a jednocześnie działa przeciwbólowo.

 

Przeciwwskazania do akupunktury, powikłania

Przeciwwskazaniem do zabiegu akupunktury lub elektroakupunktury jest ciąża, zaburzenia krzepnięcia krwi, infekcje, gorączka, choroby przebiegające z obrzękiem tkanek i choroby, w przebiegu których pojawiają się niekontrolowane ruchy ciała lub drżenia. Akupunkturzysta omija również te okolice ciała, w których pacjent ma niezagojone rany, blizny lub bliznowce oraz zmiany i guzy nowotworowe, bowiem tych miejsc nie powinno się nakłuwać. Zabiegu akupunktury nie stosuje się także w stanie upojenia alkoholowego. Prawidłowo przeprowadzony zabieg nie prowadzi do praktycznie żadnych powikłań - w miejscu nakłucia może pojawić się niewielkie krwawienie lub niewielkie krwiaki

Zapisz się i odbierz wybrany magazyn gratis!
Zapisz się i odbierz prezent
Nasze magazyny
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT