Jesteś terapeutą?

Trening personalny - na czym polegają ćwiczenia z osobistym trenerem?

Po pomoc do trenera personalnego często zgłaszają się osoby, które bez powodzenia próbowały samodzielnie poprawić swoje zdrowie i sylwetkę.

02 październik 2019
Artykuł na: 4-5 minut ruch medycyna naturalna
Zdrowe zakupy

Co to jest trening personalny?

Trening personalny polega na tym, że ćwiczenia wykonuje się nie samemu, lecz pod okiem doświadczonego trenera. Jego zadaniem jest indywidualne opracowanie zestawu ćwiczeń fizycznych, dopasowania ich do kondycji fizycznej klienta i jego rozkładu dnia.

Trener personalny towarzyszy podopiecznemu podczas ćwiczeń, pilnuje poprawności ich wykonywania, na bieżąco koryguje błędy i dba o jego bezpieczeństwo.

 Trening personalny w domu

Ćwiczyć z trenerem można praktycznie wszędzie, w zaciszu swojego domu, w parkach, klubach fitness, siłowni czy na basenie, w zależności od ułożonego planu treningowego.

Trener osobisty - zadania

Zadaniem osobistego trenera jest również dbanie o samopoczucie psychiczne klienta i chwilach zwątpienia lub zmęczenia motywowanie go do dalszego działania. Jeśli trening nie przynosi spodziewanych efektów, trener modyfikuje go na bieżąco.

Dba również o to, by osoba, którą się opiekuje odżywiała się prawidłowo i jeśli to konieczne, zmieniła dietę. Jeśli sam nie dysponuje odpowiednią wiedzą i doświadczeniem w tym zakresie, kieruje klienta do specjalisty dietetyka.

Zadaniem trenera jest również zwrócenie uwagi, by trenujący prowadził zdrowy tryb życia, zrezygnował z używek i miała zapewnioną odpowiednią ilość odpoczynku, konieczną do regeneracji organizmu.

Jak wygląda wizyta u trenera personalnego?

Trening personalny zaczyna się od szczerej rozmowy z trenerem, podczas której zbiera on informacje o stanie zdrowia klienta, przebytych zabiegach operacyjnych i urazach, rodzaju wykonywanej pracy, rozkładzie zajęć w ciągu dnia, dotychczasowych próbach zmiany diety i trybu życia oraz o nadziejach, jakie wiąże z treningiem.

Ważnym elementem tej rozmowy jest także ocena stanu psychicznego klienta, jego nastawienia, motywacji i realności oczekiwań. Po tym szczegółowym wywiadzie, wspólnie z klientem trener opracowuje plan treningu i omawia zmiany, które są konieczne do osiągnięcia zamierzonego celu.

Często trenerzy personalni przekazują także cenne wskazówki o sposobach dbania o ciało, co jest szczególnie ważne u osób z nadwagą, gubiących szybko kilogramy, bowiem odpowiednia pielęgnacja i zabiegi zapobiegają niekorzystnym zmianom w wyglądzie skóry.

Trener osobisty online

Do treningu personalnego można wykorzystać specjalne aplikacje, które zainstalowane na telefonie pozwalają utrzymać stały kontakt pomiędzy trenerem i jego klientem. Są one pomocne szczególnie wtedy, kiedy trener nie może towarzyszyć podczas treningu.

Z pomocy trenera mogą skorzystać osoby pragnące poprawić swoją sylwetkę, zgubić zbędne kilogramy, zwiększyć aktywność fizyczną i zadbać o zdrowie, jeśli mają siedzącą pracę. Trening personalny pomaga również wrócić do sprawności fizycznej po kontuzjach sportowych, urazach, chorobach przewlekłych i długotrwałym unieruchomieniu.

Zapisz się i odbierz wybrany magazyn gratis!
Zapisz się i odbierz prezent
Nasze magazyny