Jesteś terapeutą?

Bioenergoterapia - co to jest i jak działa?

Bioenergoterapia zakorzeniona jest w tradycyjnej medycynie Dalekiego Wschodu, która postrzega człowieka nie tylko jako istotę fizyczną, ale i energetyczną, przez którą przepływa życiodajna siła, emanująca wokół nas w postaci aury.

26 wrzesień 2019
Artykuł na: 4-5 minut medycyna naturalna
Zdrowe zakupy

Co to jest bioenergoterapia?

Szlaki, którymi energia przemieszcza się w naszym ciele, nazywane są meridianami, a miejsca ich zakończenia czakrami. Wszystkie zaburzenia swobodnego przepływu energii przez ciało uznawane są za przyczynę chorób i widoczne są pod postacią zmian kształtu oraz koloru aury, czyli widma energetycznego, które nas otacza. Chorobę może też wywołać nagromadzenie się negatywnej energii w czakrach.

Bioenergoterapeuta, dzięki swoim zdolnościom, może kierować przepływem energii i odblokowywać kanały energetyczne, którymi ona płynie. W ten sposób dociera do źródła choroby i tam skupia swoje działanie. Dzięki temu organizm odzyskuje równowagę i uruchamiają się w nim naturalne procesy uzdrawiania oraz regeneracji tkanek.

Kiedy stosuje się bioenergoterapię?

Bioenergoterapię wykorzystuje się najczęściej w leczeniu przewlekłego bólu, w tym bólów kręgosłupa i stawów, alergii, chorób przewodu pokarmowego oraz chorób narządów płciowych. Skuteczna jest również w leczeniu zaburzeń lękowych, depresji, nerwicy i bezsenności. Pomaga zwalczać skutki przewlekłego stresu i wzmacnia odporność organizmu.

Bioenergoterapia jest metodą tak uniwersalną, że z jej wsparcia można skorzystać praktycznie przy każdej dolegliwości. Ponadto bioenergoterapeuta jest w stanie określić u osoby zdrowej, na jakie choroby jest narażona i na co powinna zwracać szczególną uwagę. Może dodatkowo zasugerować odpowiednią suplementację preparatami witaminowo-mineralnymi oraz omówić z pacjentem zmianę diety i trybu życia.

Bioenergoterapeuci mogą zalecić pacjentom także kontakt z innymi specjalistami medycyny naturalnej i radiestetą, który może sprawdzić nasze otoczenie pod kątem złego wpływu na zdrowie i samopoczucie psychiczne. Bioenergoterapeuta nigdy nie wymaga od pacjenta odstąpienia od leczenia konwencjonalnego, bowiem terapia za pomocą energii jest tylko wsparciem na drodze do uzdrowienia.

Jak wygląda wizyta u bioenergoterapeuty?

Sam zabieg podzielony jest na etapy, w których bioenergoterapeuta najpierw oczyszcza organizm ze złej energii, następnie przekazuje swoją, rozprowadza ją po ciele chorego, stabilizuje i na koniec odcina się od osoby leczonej, pozostawiając w jej ciele własną energię.

Niektóre z zabiegów mogą tak mocno wyeksploatować bioenergoterapeutę, że przez pewien czas nie może on przyjąć następnego pacjenta. Podczas przekazywania energii dłonie bioenergoterapeuty krążą wokół naszego ciała, a sam zabieg jest całkowicie bezbolesny. Niektórzy pacjenci mogą odczuwać ciepło, zimno lub wibracje pomiędzy swoim ciałem a dłoniami terapeuty. Liczba zabiegów zależy od potrzeb pacjenta i zawsze dobierana jest indywidualnie.

Informacje na temat dyplomowanych i zaufanych bioenergoterapeutów można znaleźć na stronach Polskiego Towarzystwa Psychotronicznego.

Zapisz się i odbierz wybrany magazyn gratis!
Zapisz się i odbierz prezent
Nasze magazyny
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT