Jesteś terapeutą?

Magnetoterapia - jak działa?

Na ludzkie ciało stale oddziałuje naturalne pole magnetyczne Ziemi. Wszystkie komórki naszego ciała również je generują. Otacza nas także negatywnie wpływający na zdrowie i samopoczucie smog elektromagnetyczny, czyli pole wytwarzane przez urządzenia codziennego użytku, takie jak np. telefony komórkowe czy routery wi-fi.

26 wrzesień 2019
Artykuł na: 4-5 minut medycyna naturalna
Zdrowe zakupy

Na czym polega magnetoterapia?

Magnetoterapia polega na oddziaływaniu polem magnetycznym o niskiej częstotliwości na nasz organizm. Pod jego wpływem dochodzi do przyspieszenia wymiany jonowej na błonach komórkowych i dzięki temu poprawia się przewodnictwo nerwowe, zwiększa transport substancji odżywczych do wnętrza komórek oraz ulegają przyspieszeniu procesy metaboliczne.

Dzięki terapii polem magnetycznym zwiększa się także intensywność oddychania komórkowego, pobudzone zostają mechanizmy angiogenezy, czyli powstawania nowych naczyń krwionośnych i zwiększa się przepływ krwi przez tkanki.

Kiedy stosować magnetoterapię?

Magnetoterapię stosuje się w przede wszystkim w leczeniu bólu (ostrego i przewlekłego) i stanów zapalnych, łagodzeniu objawów towarzyszących chorobom stawów, zapaleniu nerwów obwodowych, oraz w celu przyspieszenia zrostu kości po złamaniach.

Jest ona również nieocenionym wsparciem dla sportowców, u których doszło do urazów, bowiem zmniejsza obrzęki im towarzyszące i przyspiesza regenerację tkanek. Magnetoterapia wspomaga również leczenie osteoporozy, ponieważ stymuluje odbudowę i zagęszczanie struktury kości. Stosuje się ją w łagodzeniu bólów migrenowych oraz w leczeniu stanów zapalnych jelit, trzustki i jajników.

Terapię polem magnetycznym wykorzystuje się w leczeniu rozległych ran i oparzeń, oraz trudno gojących się zmian skórnych towarzyszących np. cukrzycy. Celem magnetoterapii jest również unormowanie pola magnetycznego w naszym ciele, zaburzanego przez otaczający nas smog elektromagnetyczny.

Jak wygląda zabieg magnetoterapeutyczny?

Do zabiegu nie trzeba specjalnie się przygotowywać, wystarczy zdjąć metalową biżuterię, zegarek i wyjąć protezy zębowe, jeśli zawierają metalowe elementy. Nie trzeba za to zdejmować opatrunków miękkich i gipsu, bowiem nie stanowią one przeszkody dla działania pola magnetycznego.

Magnetoterapia - przeciwwskazania

Czas trwania terapii magnetycznej i natężenie stosowanego pola magnetycznego ustalane są indywidualnie dla każdego pacjenta. Istnieją jednak przeciwwskazania do stosowania magnetoterapii, a zaliczamy do nich przede wszystkim ciążę, choroby serca i układu krążenia, zakrzepicę żył, infekcje wirusowe, bakteryjne i grzybicze, oraz chorobę nowotworową.

Terapii magnetycznej nie można także stosować u osób, które mają na stałe wszczepione urządzenia elektroniczne, np. rozrusznik serca.

Zapisz się i odbierz wybrany magazyn gratis!
Zapisz się i odbierz prezent
Nasze magazyny
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT