Jesteś terapeutą?

Reishi - "grzyb nieśmiertelności"

Reishi to rzadki gatunek grzyba od bardzo dawna znany w medycynie Dalekiego Wschodu. Tamtejsi mieszkańcy cenią go za wyjątkowe wartości odżywcze przyczyniające się do zachowania czy też szybkiego powrotu do zdrowia. Jest nazywany "rośliną mocy duchowej" czy "rośliną nieśmiertelności". Co kryje w sobie tajemniczy grzyb? Czy jest w stanie pomóc w przypadku choroby nowotworowej? Zapraszamy do lektury.

16 styczeń 2018
Artykuł na: 4-5 minut medycyna naturalna długowieczność
Zdrowe zakupy

Wartości odżywcze

Jedną z najcenniejszych substancji jest polisacharyd beta-D-glukanu, który sprawia, że namnażają się makrofagi i limfocyty. Te dwa rodzaje komórek są ogromnym wzmocnieniem dla systemu immunologicznego. Glukan obecny w reishi potrafi wiązać wiązać jego komórki z komórkami nowotworowymi i niwelować je.

Co więcej, istniejące trójterpeny przycztniają się do obniżania ciśnienia krwi, poziomu cholesterolu, potrafią łagodzić alergię i poprawiać funkcjonowanie wątroby. To nie koniec - zawiera również ważne dla człowieka składniki takie jak sole mineralne, aminokwasy, betaninę, cholinę, kwas palmitynowy, lignocerynowy, stearynowy, alkaloidy, lipidy, glukozyd, wielocukry, ryboflawinę, olejki lotne, witaminę B2, kwas askorbinowy. Reishi jest bogaty również w jony nieorganiczne: manganu, cynku, wapnia, miedzi, żelaza i germanu.

Na co pomaga reishi?

Mówi się, że ten owiany tajemnicą grzyb może poprawiać w znaczący sposób stan zdrowia chorych na AIDS, a co jeszcze bardziej interesujące, zmniejsza ilość komórek nowotworowych. Jest stosowany w leczeniu zwłaszcza raka prostaty wraz z ziołami posiadającymi podobne właściwości antynowotworowe. Dzięki zdolności obniżania zarówno ciśnienia krwi, jak i poziomu cholesterolu we krwi jest doskonałym uzupełnieniem leczenia chorób krążenia.

Reishi zmniejsza ryzyko zawału serca i udaru mózgu. Zwiększa odporność na infekcje, stanowi doskonałe połączenie z witaminą C, aby uodpornić organizm zwłaszcza w okresach przesileń. Osoby mające alergię skorzystają z właściwości reishi, które łagodzą objawy alergiczne takie jak kaszel, objawy skórne, duszności. Dzieje się to dzięki właściwościom przeciwhistaminowym i przeciwzapalnym.

Grzyb ten zmniejsza też ilość wolnych rodników oraz substancji toksycznych i wspomaga ich wydalanie. Jest także sposobem na bezsenność - uspakaja i pomaga się wyciszyć stanowiąc doskonałą substancję działającą dobroczynnie na ciało i ducha.

Zdrowe, naturalne reishi kupisz tutaj. Zobacz koniecznie!

Źródła:
www.ekologia.pl/styl-zycia/zdrowa-zywnosc/grzyby-reishi-wlasciwosci-i-dzialanie-orientalnych-grzybow,22522,1.html
www.grzyby-witalne.pl/reishi/
www.reishi.com/faq.htm
www.webmd.com/vitamins-supplements/ingredientmono-905-reishi%20mushroom.aspx?activeingredientid=905

 

Wczytaj więcej
Zapisz się i odbierz wybrany magazyn gratis!
Zapisz się i odbierz prezent
Nasze magazyny
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT