Jesteś terapeutą?

Wiśnie - naturalny lek przeciwbólowy

W Kraju Kwitnącej Wiśni rozpoczyna się właśnie hanami - japoński rytuał podziwiania rozkwitających drzew. Tymczasem w Europie brytyjscy naukowcy odkryli, że wiśnie są równie skuteczne, co środki przeciwbólowe, szczególnie odmiana Montmorency.

24 luty 2015
Artykuł na: 2-3 minuty dieta zdrowa żywność leki przeciwbólowe
Zdrowe zakupy

Wiśnia Montmorency wykazuje działanie przeciwbólowe w rozdzierającym bólu dny moczanowej. Jej mechanizm działania polega na redukowaniu poziomu kwasu moczowego, który krystalizuje się w stawach i odpowiada za stan zapalny.

Owoce te są bogate w związki o właściwościach przeciwzapalnych, zawierają także mnóstwo składników przeciwutleniających. 

Naukowcy z Northumbria University w Wielkiej Brytanii zauważyli, że choć standardowe leczenie polega na przyjmowaniu leków przeciwzapalnych, to jednak pacjenci bardzo często obawiają się wywoływanych przez nie skutków niepożądanych. Z tego powodu chorzy zwykle poszukują innych metod leczenia i decydują się na naturalne, bezpieczne i alternatywne rozwiązania.

12 osobom podano koncentrat z wiśni Montmorency w dwóch różnych dawkach po 30 ml lub 60 ml. Już po dwóch godzinach po wypiciu płynu, poziom aktywnego kwasu moczowego w ich organizmach wzrósł aż o 250%. To sugeruje, że organizm rozpoczął jego wydalanie. Potwierdzeniem tego było badanie próbek krwi, w których poziom kwasu spadł o 36%. Co zaskakujące, dawka 30 ml przyniosła takie same efekty, co 60 ml.

Tekst: Monika Piorun

Wczytaj więcej
Zapisz się i odbierz wybrany magazyn gratis!
Zapisz się i odbierz prezent
Nasze magazyny
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT