Jesteś terapeutą?

Dlaczego warto zdecydować się na maskę, gdy poruszamy się w miejscach z dużą emisją smogu?

Mimo wielu przedsięwzięć antysmogowych, które realizowane są w naszym kraju, jeszcze długo nie będziemy mogli oddychać czystym powietrzem. Jest to smutna prawda. Nie można się jednak załamywać, tylko wykorzystać do ochrony swojego zdrowia najnowocześniejsze rozwiązania antysmogowe, czyli maski. Są one od lat stosowane w krajach, które sporo wcześniej zaczęły monitorować stan zanieczyszczenia powietrza.

19 marzec 2021
Artykuł na: 4-5 minut płuca
Zdrowe zakupy

Który producent oferuje najwyższej jakości maski antysmogowe?

Godnym polecenia producentem masek antysmogowych jest marka Respro. Jej początki sięgają roku 1993. Firma, której centrala i linia produkcyjna mieszczą się w Wielkiej Brytanii, posiada zatem wieloletnie doświadczenie i jest liderem w produkcji tego typu asortymentu. Wyroby Respro dostępne są na wszystkich kontynentach, które zmagają się ze smogiem. Zyskały zaufanie klientów w takich zanieczyszczonych krajach jak: Chiny, Singapur, USA, Indie oraz krajach Unii Europejskiej.

Każdy z produktów spełnia aktualne wymogi antysmogowe określone przez dyrektywy UE. Dlaczego warto nosić maski antysmogowe? Dlatego, że pozwalają one na bezpieczne przebywanie w przestrzeni, gdzie jakość powietrza jest problemem. Maski umożliwiają wykonywanie obowiązków zawodowych, uprawienie sportu oraz spędzanie czasu wolnego na zewnątrz. Są skuteczne i do tego reprezentacyjne.

Jakie rodzaje masek antysmogowych oferuje marka Respro?

Katalog produktów marki Respro, obejmuje modele przeznaczone do użytku na co dzień, do uprawiania sportów oraz maski dla alergików. Aktualnie w ofercie dostępnych jest 6 rodzajów masek: Techno, Techno+, Sportsta, Ultralight, Allergy, Cinqro. Modele te różnią się między sobą w takich kwestiach jak:

  • zakres podstawowej ochrony przed związkami chemicznymi,
  • zakres ochrony przed wysokim stężeniem związków chemicznych,
  • dostępność zaworów sportowych,
  • zakres rozmiarów,
  • dostępność Pro-Seal w zestawie,
  • dodatkowa ochrona przed chłodem,
  • długość okresu przydatności masek do użytku.

Warto podkreślić, że Respro dba o to, aby w sprzedaży dostępne były coraz to nowsze i skuteczniejsze produkty, ale stara się także dbać o klientów, którzy dokonali zakupów jakiś czas temu. Przykładem może być produkt Pro-Seal, który zapewnia większe uszczelnienie i redukuje dostawanie się nieoczyszczonego powietrza. To dodatkowe rozwiązanie można zastosować w zasadzie we wszystkich maskach Respro, nawet tych kupionych kilkanaście lat temu. Pro-Seal służy także do zapobiegania przyleganiu filtra do twarzy. Dzięki temu powierzchnia filtrująca jest dużo efektywniej wykorzystywana, zmniejsza się opór powietrza, a zwiększa się komfort oddychania.

Maski Respro chronią noszące je osoby nie tylko przed smogiem, ale również bakteriami, wirusami, zarodnikami grzybów, kurzem i pyłem. Są wykonane z najwyższą dbałością o szczegóły i nadają się do prania. Wzmocnione szwy sprawiają, że maski są trwałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne.

Czy w ofercie są także inne produkty?

Na stronie internetowej Respro.com.pl przedstawiono katalog aktualnie dostępnych w sprzedaży produktów. W opcji są zarówno maski antysmogowe, jak również inne przydatne w ochronie zdrowia akcesoria, w tym: filtry (kombinacyjne, miejskie, sportowe, typu Hepa), atomizery zapewniające czystość i higienę maski, maski FFP2, urządzenia do dezynfekcji telefonu, chusty ochronne z atrakcyjną grafiką.

Wczytaj więcej
Zapisz się i odbierz wybrany magazyn gratis!
Zapisz się i odbierz prezent
Nasze magazyny
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT