Jesteś terapeutą?

Letnie zagrożenia dla skóry

Lato to szczególny czas dla skóry. Na co należy zwrócić uwagę, by nie narażać jej na niebezpieczeństwo?

14 czerwiec 2019
Artykuł na: 2-3 minuty skóra opalanie
Zdrowe zakupy

Przebywanie na słońcu inicjuję syntezę witaminy D, która poprawia nasze samopoczucie, wspiera prawidłową mineralizację kości oraz uczestniczy w wielu innych procesach. Jednocześnie słońce nie zawsze ma korzystny wpływ na nasz organizm, a w szczególności na skórę.

Przebarwienia na skórze

Działanie promieni słonecznych, na które jesteśmy mocniej narażeni w letnich miesiącach, wywołuje nasilone powstawanie wolnych rodników, uszkadzających w skórze elementy odpowiedzialne za jej ochronę, nawilżenie i jędrność. W efekcie po wakacyjnych urlopach bez odpowiedniego filtra przeciwsłonecznego, pozostają nam często pamiątki w postaci nieestetycznych przebarwień. Na szczęście z większością z nich możemy sobie poradzić stosując preparaty bogate w witaminy A, E i C, a także kosmetyki na bazie aloesu.

Dziurawiec i cytrusy szkodzą skórze?

To zioło stosowane od wieków w medycynie ludowej skrywa również mroczną stronę. Stosowanie dziurawca zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia tzw. fotouczulenia1, czyli nadmiernej reakcji skóry na słońce. W efekcie może nastąpić jej zaczerwienienie, a w skrajnych przypadkach powstają pęcherze. Podobnego zjawiska doświadczają też niektóre osoby w wyniku kontaktu skóry z sokiem z pomarańczy, cytryny lub limonki2.

Sucha skóra - jak temu zaradzić?

Lato sprzyja wysuszaniu skóry. Warto zatem sięgnąć po preparaty, które przywrócą im nawilżenie, jak chociażby kosmetyki zawierające aloes czy kwas hialuronowy. Również masło shea i cynk świetnie się sprawdzą - nie tylko nawilżą skórę, ale też złagodzą poparzenia słoneczne3.

Wczytaj więcej
Zapisz się i odbierz wybrany magazyn gratis!
Zapisz się i odbierz prezent
Nasze magazyny
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT