Jesteś terapeutą?

Promieniowanie telefonów komórkowych nasila ból po amputacjach

Promieniowanie elektromagnetyczne (EMF) wytwarzane przez aparaty komórkowe może mieć wpływ na stan naszego organizmu . Zwłaszcza, jeśli nosimy protezy kończyn.

04 kwiecień 2016
Artykuł na: 2-3 minuty pole elektromagnetyczne technologia
Zdrowe zakupy

Do tej pory badacze mogli opierać swe przypuszczenia dotyczące szkodliwości komórek jedynie na podstawie informacji od osób po amputacji, które masowo donosiły o tym, że w pobliżu masztów nadawczych zaczynają odczuwać ból w miejscu protez.

Po raz pierwszy jednak ekspertom z Uniwersytetu Stanu Teksas w Austin oraz Uniwersytetu Browna w Rhode Island udało się dowieść, że linie wysokiego napięcia oraz maszty telefonii komórkowej mogą potęgować odczuwanie bólu, szczególnie wśród osób, którym usunięto kończyny.

Badacze podejrzewali, że promieniowanie EMF może wchodzić w interakcję z nerwiakami złożonymi z wypustek nerwowych w postaci drobnych guzków, które pod wpływem działania fal elektromagnetycznych prowadzą do stanów zapalnych. Emitowane przez telefony komórkowe częstotliwości wzmagają odczuwanie bólu przez osoby po amputacjach

Chroniczny ból towarzyszy wielu osobom, które przeszły amputację kończyn. W samych Stanach Zjednoczonych jest ich ponad milion. Choć lekarze od lat zdawali sobie sprawę z konsekwencji działania telefonów komórkowych, to wcześniej nie mieli podstaw do tego, by to udowodnić. Większość naukowców wskazywała na podłoże psychosomatyczne tego typu dolegliwości i tłumaczyła odczuwanie bólu tłumionymi emocjami pacjentów oraz wynikiem rezonansu pomiędzy polem elektromagnetycznym człowieka a falami EMF.

Okazuje się jednak, że do podobnych reakcji może dochodzić wśród ludzi wykazujących zwiększoną wrażliwość na zmiany temperatur oraz tzw. osób elektrosensytywnych (wyczuwających pozazmysłowo promieniowanie elektromagnetyczne). Mogą oni również odczuwać poważny dyskomfort spowodowany działaniem telefonów komórkowych.

Electromagnetic waves from algorithmic design on Vimeo.

Wczytaj więcej
Zapisz się i odbierz wybrany magazyn gratis!
Zapisz się i odbierz prezent
Nasze magazyny
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT