Jesteś terapeutą?

Zdrowie po zamachach z 11 września

W kolejną (czternastą już) rocznicę zamachów z 11 września 2001 roku w Nowym Jorku przypominamy, z jakimi konsekwencjami zdrowotnymi zmierzyli się Ci, którzy ocaleli lub brali udział w ratowaniu poszkodowanych.

Artykuł na: 2-3 minuty środowisko
Zdrowe zakupy

Ponad 2,5 tysiąca strażaków, którzy po zamachach w Nowym Jorku pracowali na miejscu ataku, zachorowało na raka.

Wyodrębniono aż 58 rodzajów nowotworów, z którymi musiały się zmierzyć osoby przebywające w pobliżu World Trade Center po zamachach z 2001 roku.

Wśród przebywających w tym czasie w Strefie Zero zanotowano zwiększoną ilość chłoniaków złośliwych oraz chorób układu moczowego, a także problemów z prostatą i tarczycą.

Konsekwencje zdrowotne wśród ocalałych 14 lat po zamachach

 

Pył, azbest, rtęć i ołów

Po zamachach z 11 września najdotkliwsze i długofalowe konsekwencje dla zdrowia spowodował unoszący się w powietrzu pył ze zburzonych budynków, do budowy których użyto szkodliwego azbestu, a także ołów pochodzący z 50 tysięcy wysadzonych w powietrze komputerów oraz rtęć z rozbitych żarówek.

Kwestia wypłaty odszkodowań za uszczerbek na zdrowiu po pracy przy atakach do dziś budzi sporo kontrowersji.

W sumie władze Nowego Jorku wypłaciły 657 mln dolarów rekompensat dla tysięcy ludzi, którzy odgruzowali teren World Trade Center po ataku terrorystycznym z 11 września 2001 roku.

W ciągu czternastu lat od tragedii kilkudziesięciu policjantom i strażakom udowodniono symulowanie choroby w celu wyłudzenia zasiłków zdrowotnych.

September 11th Memorial, CNN from Neil Alford on Vimeo.

Tekst: Monika Piorun

Wczytaj więcej
Zapisz się i odbierz wybrany magazyn gratis!
Zapisz się i odbierz prezent
Nasze magazyny
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT