Jesteś terapeutą?

Akupresura i nudności

Oto dobra wiadomość dla osób cierpiących na silne bóle głowy i migreny. Akupresura punktu P6 (neiguan) usuwa nudności, które często im towarzyszą.

28 marzec 2018
Artykuł na: 2-3 minuty medycyna naturalna
Zdrowe zakupy

Dla praktyków medycyny chińskiej to nic nowego, w Państwie Środka uciskanie punktu P6 od dawna uchodzi za skuteczny sposób nie tylko na nudności, lecz również na wymioty i dolegliwości powiązane z przebytymi zabiegami chirurgicznymi, ciążą, chorobą morską i lokomocyjną. Tylko sceptyczny Zachód czekał na naukowe potwierdzenie, że tak prosta metoda może być rzeczywiście skuteczna. Wyniki badania przeprowadzonego w jednej z niemieckich klinik zostały ogłoszone na dorocznym kongresie organizacji International Hedeache Society, zrzeszającej specjalistów zajmujących się bólami głowy. Uciskanie punktu P6 ograniczyło występowanie nudności u 83% pacjentów biorących udział w eksperymencie1.

Gdzie naciskać ciało, aby złagodzić nudności?

Punkt P6 znajduje się pośrodku nadgarstka, na ścięgnie, które widać, gdy zwijamy dłoń w pięść. Od dłoni dzieli go odległość mniej więcej trzech palców ułożonych poprzecznie na nadgarstku. Jest on przypisany meridianowi osierdzia, połączonemu z układem nerwowym i pełniącym w organizmie funkcje ochronne. Meridian ten wzmacnia i jednocześnie uspokaja serce, a także wpływa na problemy z krążeniem. Zaburzenia w przepływie przez niego energii są przyczyną chorób serca, bólów głowy i gorączki.

W jaki sposób uciskać P6?

Stymulacja P6 może odbywać się w gabinecie specjalisty albo w domu. Ważna jest odpowiednia technika. Punkt akupunkturowy należy pobudzać czubkiem palca wskazującego, który ustawiamy prostopadle do ciała. Wykonujemy nim okrężne ruchy najpierw zgodnie z ruchem wskazówek zegara, a potem w przeciwnym kierunku, nie odrywając od ciała. Można też posłużyć się kciukiem. Dostępne są nawet specjalne opaski, które w odpowiednim miejscu mają twarde wypełnienie wywierające nacisk na wybrany punkt.

Holistic Health 2/2018
ARTYKUŁ UKAZAŁ SIĘ W:
Holistic Health 2/2018
KUP wydanie ELEKTRONICZNE
ARTYKUŁ UKAZAŁ SIĘ W
Holistic Health 2/2018
Holistic Health
Kup teraz
Wczytaj więcej
Zapisz się i odbierz wybrany magazyn gratis!
Zapisz się i odbierz prezent
Nasze magazyny
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT