Jesteś terapeutą?

Feng shui na dobranoc. Zasady urządzania sypialni

Czy przestrzeganie starożytnej praktyki planowania przestrzeni może poprawić sen?

03 sierpień 2017
Artykuł na: 2-3 minuty medycyna naturalna
Zdrowe zakupy

Nowoczesne spojrzenie na feng shui1 utwierdza nas w przekonaniu, że sposób zagospodarowania przestrzeni w mieszkaniu może w istotny sposób wpływać na samopoczucie. Miejscem, w którym spędzamy jedną trzecią życia, jest sypialnia. Dlatego w  pierwszej kolejności należy zadbać oto, aby właśnie tutaj energia qi, obecna w otaczającym nas świecie, mogła swobodnie przepływać - twierdzą mistrzowie feng shui2.

1. Łóżko ustawiamy tak, aby nasze nogi podczas snu nie były skierowane ku drzwiom do sypialni. Dzięki temu łatwiej oderwiemy się od spraw minionego dnia. W ostateczności umieszczamy w nogach łóżka stolik lub szafkę.

Ważne: drzwi do sypialni powinny być widoczne, gdy leżymy w łóżku.

2. Najlepiej, aby zagłówek łóżka sąsiadował ze ścianą, na której nie ma okien.

3. Rezygnujemy z elementów dekoracyjnych nad łóżkiem, np. belek, podobnie jak z wentylatora śmigłowego. Dopuszczalne jest zawieszenie nad łóżkiem fletu z bambusa - neutralizuje złą energię.

4. Unikamy trzymania w sypialni sprzętów związanych z aktywnością dzienną, takich jak np. telewizor, komputer czy przyrządy gimnastyczne.

5. Zgodnie z zasadami feng shui lustra odbijają, a przez to również wzmacniają, energię qi, co nie sprzyja wyciszeniu. Lepiej więc zrezygnować z nich w sypialni lub zasłaniać je na noc kawałkiem materiału.

6. Bałagan w sypialni utrudnia przepływ energii qi, co zakłóca sen.

7. Meblując sypialnię, unikamy liczb nieparzystych. Lepiej ustawić więc dwie szafki czy nocne lampki niż jedną. Preferowane są kształty zaokrąglone. Obrazy i plakaty zawieszamy na ścianie naprzeciw łóżka.

8. W sypialni powinny dominować kolory pastelowe, przypominające barwę skóry: kremowy, brzoskwiniowy, beżowy, jasnoróżowy. Zielony i niebieski wpływają korzystnie na sen, jeśli są w jasnych odcieniach.

Bibliografia

  1. http://astro-fengshui.com/fengshui/modern.html
  2. http://www.laltramedicina.it/tradizioni-mediche/34-feng-shui-per-la-buonanotte.html
Holistic Health 4/2017
ARTYKUŁ UKAZAŁ SIĘ W:
Holistic Health 4/2017
KUP wydanie ELEKTRONICZNE
ARTYKUŁ UKAZAŁ SIĘ W
Holistic Health 4/2017
Holistic Health
Kup teraz
Wczytaj więcej
Zapisz się i odbierz wybrany magazyn gratis!
Zapisz się i odbierz prezent
Nasze magazyny
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT