Jesteś terapeutą?

Zen i opieka nad chorymi

Opieka nad ciężko chorą osobą z kręgu rodziny może okazać się bardzo trudnym doświadczeniem. Istnieją jednak pomocne rozwiązania, na przykład praktykowanie medytacji zen.

09 styczeń 2017
Artykuł na: 2-3 minuty medycyna naturalna
Zdrowe zakupy

W Stanach Zjednoczonych otwierane są nawet specjalne placówki, w których można nauczyć się opieki kontemplacyjnej. Odbywa się to poprzez poznanie różnych form praktyki zen, a także podstaw buddyzmu. Udział w zajęciach wiążę się z przeanalizowaniem naszego podejścia do starości, choroby czy straty związanej ze śmiercią bliskiej osoby.

- Każdy, kto potrzebuje pomocy - mówi Jennifer Block, nauczycielka w placówce Zen Hospice w San Francisco - znajdzie ją u nas i zostanie potraktowany ze zrozumieniem sytuacji, jaka się stała jego udziałem. Po prostu udzielamy wsparcia, czyli uczymy podstaw buddyzmu, którego esencją jest spokój umysłu oraz poczucie głębokiej więzi z innymi ludźmi. Przekazujemy oczywistą prawdę, że pomaganie to sposób na opowiedzenie, w jakim świecie sami chcielibyśmy żyć.

Osoby zainteresowane praktyką medytacyjną zen bez trudu znajdą niezbędne informacje - wystarczy przejrzeć internet lub zaopatrzyć się w odpowiednie lektury.

Źródło: http://carebeyondmeasure.org/cbmprod/

Holistic Health 1/2017
ARTYKUŁ UKAZAŁ SIĘ W:
Holistic Health 1/2017
KUP wydanie ELEKTRONICZNE
ARTYKUŁ UKAZAŁ SIĘ W
Holistic Health 1/2017
Holistic Health
Kup teraz
Wczytaj więcej
Zapisz się i odbierz wybrany magazyn gratis!
Zapisz się i odbierz prezent
Nasze magazyny
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT