Jesteś terapeutą?

Stopy zdradzają nasze emocje

To zaskakujące, ale zmiany w stawie śródstopno-paliczkowym, łączącym pierwszą kość śródstopia z paliczkiem bliższym palucha, mogą mieć pochodzenie psychosomatyczne - twierdzą refleksolodzy.

08 listopad 2016
Artykuł na: 2-3 minuty medycyna naturalna relaks
Zdrowe zakupy

Bardzo często wskutek długo utrzymującego się stresu lub stanu niepokoju zaczynają nam ciążyć ramiona. Odruchowo wtedy pochylamy głowę, co przynosi dużą ulgę. Niestety grozi to zmianami zwyrodnieniowymi kręgosłupa szyjnego, co dotyczy również - jak się okazuje - bardzo ważnego kręgu 7. Równocześnie wskutek złej postawy ciała, zwłaszcza gdy nosimy buty na wysokim obcasie ze zwężanymi noskami, następuje przeciążenie przedniej części stopy.

W niektórych przypadkach dochodzi do zapalenia stawu śródstopno-paliczkowego, co przejawia się także bólem i opuchnięciem palucha. Okazuje się na szczęście, że na te dolegliwości znalazła sposób refleksologia. Na stopie punkt reflektoryczny odpowiadający 7. kręgowi szyjnemu znajduje dokładnie na stawie śródstopno-paliczkowym (z boku palucha). Uciskanie tego miejsca przynosi w krótkim czasie zmniejszenie dolegliwości tak w obrębie stopy, jak i kręgosłupa. Warto więc skorzystać z pomocy doświadczonego refleksologa.

Bardzo skuteczny jest także masaż zaczerwienionej części palucha powolnymi, półkolistymi ruchami. Warto też udać się do lekarza, zwłaszcza gdy pojawi się deformacja w postaci halluksa. Chodzi o wykluczenie takich przyczyny stanu zapalnego jak dna moczanowa czy choroby zwyrodnieniowe stawu.

Źródło: www.pranayama-milano.it

Holistic Health 2/2016
ARTYKUŁ UKAZAŁ SIĘ W:
Holistic Health 2/2016
KUP wydanie ELEKTRONICZNE
Wczytaj więcej
Zapisz się i odbierz wybrany magazyn gratis!
Zapisz się i odbierz prezent
Nasze magazyny
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT