Jesteś terapeutą?

Tradycyjna chińska medycyna pomaga po chemioterapii

Metody polecane przez medycynę Wschodu mogą być niezwykle pomocne podczas rekonwalescencji pacjentów z chorobami nowotworowymi.

17 luty 2016
Artykuł na: 2-3 minuty medycyna naturalna rak
Zdrowe zakupy

Najnowsze badania naukowe potwierdzają, że osobom cierpiącym na nowotwory mogą pomóc chińskie zioła, tai chi, trening qi dong oraz akupunktura.

Metody te mogą w znacznym stopniu wpłynąć na złagodzenie bólu, spadku nastroju, bezsenności, depresji, poczucia lęku, strachu przed chorobą, czy problemów żołądkowych.

Akupunktura oraz chiński masaż mogą ograniczyć problemy żołądkowo-jelitowe oraz sprawić, że osłabieni chorobą pacjenci poczują się mniej zmęczeni ciężkimi zabiegami i chemioterapią.

Badacze z Uniwersytetu medycznego Dailan w Chinach są przekonani, że istnieją dowody na to, że tradycyjna chińska medycyna może łagodzić bóle nowotworowe oraz znacznie poprawiać jakość życia pacjentów onkologicznych. Trudno to jednak udowodnić.

Naukowcy przeprowadzili 67 badań na 6806 pacjentach i choć większość z nich miało pozytywne rezultaty, to w żadnym z nich nie udało się wyjaśnić mechanizmów fizjologicznych, które wpływają na to, że techniki te są takie efektywne.

GE Traditional Chinese Medicine ENG from Lights & Shadows on Vimeo.

Wczytaj więcej
Zapisz się i odbierz wybrany magazyn gratis!
Zapisz się i odbierz prezent
Nasze magazyny
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT