Jesteś terapeutą?

Na czym polega medycyna mitochondrialna?

Światowej sławy ekspert - doktor Franz Enzmann - wyjaśnia, dlaczego nauka o mitochondriach jest przyszłością medycyny i daje szanse na wyleczenie nawet najcięższych chorób.

12 luty 2016
Artykuł na: 4-5 minut medycyna naturalna suplementy
Zdrowe zakupy

Lepiej zapobiegać, niż leczyć - to prawda stara jak świat. W starożytnych Chinach nadworni medycy otrzymywali wynagrodzenie tylko wtedy, kiedy cesarz był zdrowy. Dopuszczenie do stanu chorobowego oznaczało błąd w sztuce lekarskiej. Nowoczesna medycyna mitochondrialna znajduje coraz więcej dowodów na to, że takie podejście wcale nie jest pozbawione sensu.

Dlaczego chorujemy?

W 1962 roku prof. Rolf Luft, były przewodniczący Komitetu Noblowskiego, opisał pierwszy przypadek nabytej mitochondriopatii.

Pod wpływem nadmiaru emocji, nieprzewidzianych sytuacji krytycznych, stresu oraz różnych traum w mitochondriach komórkowych dochodzi do mikrouszkodzeń, które mają bezpośredni wpływ na stan całego organizmu.

Ponieważ organella te są odpowiedzialne za zaopatrywanie naszego ciała w energię, wszelkie zmiany, które w nich zachodzą, mają związek z powstawaniem stanów zapalnych prowadzących do chorób, a nawet nowotworów.

Proces ten można zaobserwować nawet wśród noworodków.

U niemowląt, które rodzą się z uszkodzeniami mitochondrialnymi, niemal natychmiast obserwuje się uszkodzenie wzroku i słuchu.

W przeszłości uważano, że tego typu dysfunkcje mają podłoże genetyczne i są dziedziczone, ale szwedzkiemu endokrynologowi - prof. Rolfowi Luftowi - już w 1962 roku udało się udowodnić, że stan mitochondriów ma większe znaczenie dla organizmu niż to, co dzieje się w jądrach komórkowych, a wszelkie zaburzenia w ich obrębie mogą mieć również charakter nabyty i prowadzić do wielu chorób cywilizacyjnych - od cukrzycy po parkinsona czy alzheimera.

Odkrycie to zupełnie zmieniło podejście do procesu leczenia całego organizmu. Zapobieganie dysfunkcjom już na etapie komórkowym może pomóc uniknąć stanów zapalnych prowadzących do chorób. Niepodważalne znaczenie dla prawidłowego przebiegu wszystkich procesów życiowych ma stosowanie substancji mitochondrialnych.

Aktywowanie mitochondriów i naprawa zaburzeń w ich obrębie to główne zadanie medycyny mitochondrialnej.

Recepta na zdrowie - mitoceutyki

Precyzyjne dobranie odpowiednich dawek substancji mitochondrialnych odpowiedzialnych za prawidłowe funkcjonowanie tych organelli komórkowych ma kluczowe znaczenie dla procesu tworzenia energii w komórkach.

Jeden z czołowych ekspertów medycyny mitochondrialnej na świecie - dr Franz Enzmann - którego preparaty można znaleźć na stronie www.mito-pharma.pl  tłumaczy, dlaczego stosowanie ich ma zbawienny wpływ na organizm i może uchronić nas przed wieloma chorobami.

Tekst: Monika Piorun

Wczytaj więcej
Zapisz się i odbierz wybrany magazyn gratis!
Zapisz się i odbierz prezent
Nasze magazyny
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT