Jesteś terapeutą?

Tybetańska kuracja odmładzająca

Czy można żyć 150 lat? Niektórzy buddyjscy mnisi twierdzą, że nasze ciało jest tak zaprogramowane, że nie powinno to sprawić nam żadnej trudności. Wszytko zależy od systematycznego przestrzegania zdrowych zasad, pozytywnego nastawienia i szczęścia, a przynajmniej wiary w to, że wszystko, co nas spotyka, wzbogaca nas duchowo...

Artykuł na: 4-5 minut medycyna naturalna długowieczność
Zdrowe zakupy

Medycyna tybetańska należy do jednych z najstarszych na ziemi systemów uzdrawiania ciała na wielu płaszczyznach - na poziomie fizycznym, energetycznym i mentalnym. Zaburzenie naturalnej równowagi prowadzi do nieprawidłowości, które nie tylko mogą doprowadzić do rozwoju wielu chorób, ale też do szybszego starzenia się organizmu.

Przedstawiamy garść uniwersalnych porad dla wszystkich, którzy chcą, by ich ciało jak najpóźniej przejawiało oznaki starości.

1

Jedzmy to, co rośnie wokół nas

Podstawą naszej codziennej diety powinny być typowe dla naszej strefy klimatycznej rośliny. Ziemniaki, buraki czy jabłka gościły na naszych stronach od wieków. Egzotyczne ananasy lepiej zostawić sobie na deser podczas upałów...

 
2

Kefir na śniadanie

Najlepsza z rana wcale nie jest śmietana, tylko... kefir! Jedna szklanka tego mlecznego napoju na czczo każdego dnia sprawi, że nasza twarz będzie zawsze promienna, a pod oczami później pojawią się zmarszczki. Warto zaopatrzyć się we własny specjalny grzybek tybetański i samemu wyprodukować wartościowy dla naszego organizmu kefir.

 
3

Odmładzająca pietruszka

Regularne wypijanie 50g soku z korzenia pietruszki spowoduje, że Twoje oczy nabiorą aksamitnego blasku, a białka pozostaną idealnie białe i młodzieńczo świeże.

 
4
 

Recepta na młodość... w małym palcu

Jednym z widocznych symptomów starzenia się organizmu są opadające powieki. Tybetańczycy znaleźli sposób na to, by temu przeciwdziałać. Receptę na młodzieńcze spojrzenie opanowali od perfekcji. Mają ją dosłownie w małym palcu...

Specjaliści medycyny wschodu uważają, że masowanie małych palców u obu rąk przez kilka minut przed snem może łagodzić syndrom opadającej powieki. Ma w tym pomóc pobudzenie odpowiednich receptorów znajdujących się w tym miejscu.

 
5

Palcem wskazującym przeciw starczej dalekowzroczności

Tybetańscy mnisi uważają, że trzyminutowy codzienny masaż wskazujących palców u obu rąk może uchronić nas przed starczą dalekowzrocznością.

 
6

Masaż stóp na zdrowy sen

Popularny na wschodzie masaż tybetański, polegający na wzajemnym masażu stóp wśród małżonków, to nie tylko wyraz szacunku do siebie, ale także doskonały sposób na zrelaksowanie, pozbycie się stresu i zmęczenia oraz poprawę jakości snu. W konsekwencji wpłyniemy na poprawę zdrowia całego organizmu, ponieważ na stopach znajduje się 70 tysięcy zakończeń nerwowych.

 

W górach, w chmurach...

4 tysiące metrów nad poziomem morza świat wygląda inaczej. Położony na tej wysokości Tybet od zawsze wyróżniał się na tle otoczenia. Wśród Azjatów nazywany był od wieków Krainą Zdrowia.

Specyficzny system odbierania podstawowej wiedzy medycznej trwa tam 10 lat. W tym czasie poznaje się m.in. 32 rodzaje pulsów, które precyzyjnie wskazują punkty zapalne w organizmie i choroby, które są przez to spowodowane. Na podstawie 7 odcieni ludzkiego moczu ocenia się stan zdrowia pacjentów oraz potencjalne schorzenia, które mogą im dolegać, jeśli barwa nie jest prawidłowa.

Od oczu do moczu

Cała dekada, którą trzeba poświęcić na naukę, pozwala nabrać gruntownej wiedzy na temat kompleksowego działania organizmu człowieka. Tybetańska medycyna holistyczna dąży do traktowania każdej istoty, jako całości. Zarówno w wymiarze fizycznym, jak i duchowym. Jesteśmy zdrowi tylko wtedy, gdy jesteśmy w równowadze. Każde zaburzenie może prowadzić do nieprawidłowości, które w konsekwencji powodują choroby.

 

Tekst: Monika Piorun

Wczytaj więcej
Zapisz się i odbierz wybrany magazyn gratis!
Zapisz się i odbierz prezent
Nasze magazyny
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT