Jesteś terapeutą?

Woda, która leczy

Wykorzystaj urlop i oczyść ciało z toksyn za pomocą jonizowanej wody alkalicznej!

Artykuł na: 6-9 minut detoks medycyna naturalna
Zdrowe zakupy

Świat jest pełen paradoksów. Okres ważności produktów wciąż się wydłuża, a życie ludzkie – skraca się. W aptekach coraz więcej leków, a zdrowych ludzi coraz mniej. Sposoby leczenia stają się coraz doskonalsze, a choroby mnożą się i stają się coraz bardziej niebezpieczne. Dlaczego tak jest? Co robimy niewłaściwie? Dlaczego chorujemy i starzejemy się? Czy możemy sobie jakoś pomóc?

W ostatnim czasie dużo mówi się o zakwaszeniu organizmu. Dookoła słyszymy o różnorodnych sposobach radzenia sobie z tym problemem, cudowne diety i jeszcze cudowniejsze leki mają pomóc nam wyeliminować nadmiar kwasów w naszych komórkach.

Jak powstrzymać zakwaszenie organizmu?

Zastanówmy się jednak skąd bierze się zakwaszenie? Czy musimy oczyszczać nasze ciało, czy może organizm sam sobie z nim poradzi?

Zarówno czas jak i środowisko w którym żyjemy a także rozwój cywilizacji i złe nawyki żywieniowe, doprowadziły do tego, że jesteśmy stale narażeni na nadmierne zakwaszenie. Środowisko wewnętrzne organizmu, jego płyny ustrojowe – poza kwasem żołądkowym- najlepiej funkcjonują w warunkach słabo alkalicznych.

Niestety współczesny styl życia, życie w stresie, zanieczyszczenie środowiska, spożywanie przetworzonej żywności, niskie spożycie wody itd. powodują zaburzenia równowagi kwasowo – zasadowej organizmu, odpowiedzialnej za powstawanie większości chorób. Dzieje się tak, dlatego że niedobór substancji o odczynie alkalicznym zwiększa zakwaszenie płynów ustrojowych, krwi i limfy.

Właściwe pH krwi wynosi 7,35 – 7,45. Nawet niewielkie odchylenia od tych wartości, powodują poważne negatywne skutki zdrowotne, a spadek poniżej 6,95 skutkuje utratą przytomności a nawet śmiercią.

Organizm ludzki w sposób naturalny stara się zneutralizować nadmiar kwasów, w procesie przemiany materii. Niestety zazwyczaj kwasów mamy zbyt dużo, aby tak się stało i dochodzi do gromadzenia nadmiaru tychże kwasów w różnych częściach organizmu. W zależności od miejsca ich nagromadzenia, pojawiają się różne choroby.

Pomóż sobie wodą

Organizm ludzki nie posiada zdolności samo wytwarzania zasad i może je uzyskać tylko z zewnątrz. Dostarczanie substancji o odczynie alkalicznym unieszkodliwia kwasy i oczyszcza organizm. Dieta zasadowa (alkaliczna) nie wystarcza w 100% i jest trudna do utrzymania przez dłuższy czas. Wszystko, co ciało ludzkie wydala, zostaje wcześniej przefiltrowane przez nerki, zatem organizm sam próbuje się oczyścić poprzez płuca, nerki a także poprzez proces pocenia.

Dlatego tak ważne jest dostarczenie organizmowi odpowiedniej ilości wody, zawierającej właściwe minerały i odznaczającej się odpowiednim pH. Na szczęście nauka przychodzi nam z pomocą. Dzięki nowoczesnej technice mamy dzisiaj dostęp do wody jonizowanej.

Co to takiego?

To woda o wyjątkowych właściwościach powstała w procesie elektrolizy. Ma zbawienny wpływ na komórki naszego organizmu, dzięki szczególnym cechom, które posiada.

Woda jonizowana ma alkaliczne wartości pH wynoszące 8,5-9,5, są one najbardziej odpowiednie i zalecane dla środowiska panującego wewnętrznego organizmu

Woda jonizowana jest w pełni przyswajalna i wykorzystywana przez organizm, dzieje się tak za sprawą małych struktur molekularnych. Podczas gdy cząsteczka normalnej wody z kranu jest złożona z 10-13 cząsteczek wody, struktura wody jonizowanej składa się zaledwie z 5-6 cząsteczek czyli jest dwa razy mniejsza niż w zwykłej wodzie.

Dzięki temu cząsteczki wody jonizowanej z łatwością przechodzą przez błony komórkowe i doskonale nasycają komórki wodą, skutecznie usuwając toksyny z organizmu.

Woda jonizowana zawiera więcej tlenu niż zwykła woda. Skuteczność procesów metabolicznych zależna jest od stopnia nasycenia tlenem środowiska w którym zachodzą. Jeżeli w środowisku tym jest niewystarczająca ilość tlenu, węglowodany nie rozkładają się w pełni i powstaje środowisko kwaśne – rozpoczyna się fermentacja.

Dostarczając do organizmu wodę nasyconą tlenem, dotlenimy krew, dzięki czemu do komórek zostaną dostarczone substancje odżywcze, a aktywny tlen zlikwiduje bakterie i wirusy. Woda alkaliczna charakteryzuje się ujemnym ORP.

Woda z potencjałem

Otóż ORP (potencjał redox) to informacja o aktywności elektronów i zdolności danej substancji do utleniania – redukcji tlenu. Tyle mówi się o przeciwutleniaczach, ale czy wiadomo, że to właśnie przeciwutleniacze oddają elektrony wolnym rodnikom, chroniąc tym samy nasz organizm przez ich szkodliwym działaniem.

Co to ma wspólnego z wodą alkaliczną?

Woda posiada ujemny potencjał redox, a wolne elektrony, które trafiają do wolnych rodników w celu ich zniszczenia powstają właśnie przy ujemnym potencjale utleniania i redukcji. Im bardziej ujemne ORP tym silniejsze działanie przeciwutleniaczy.To one wzmacniają i regenerują nasze komórki, podnoszą ich żywotność i aktywują układ odpornościowy. ORP wody jonizowanej wynosi od -100 mV do -200 i wykazuje bardzo silne właściwości antyoksydacyjne.

Co nam daje picie dobrej wody?

Zyskujemy skuteczne antidotum, zaś wolne rodniki tracą szansę na przetrwanie. Pijcie więcej dobrej wody, woda jest rozpuszczalnikiem, który obmywa nasze komórki, oczyszcza z substancji oksycznych i nawilża skórę.

Woda przekazuje do komórek substancje odżywcze i usuwa odpady przemiany materii zapobiegając chorobom i spowalniając procesy starzenia.

Paradoks szklanki wody

Paradoks szklanki wody mówi o naszym spojrzeniu na świat: albo szklanka jest dla nas do połowy pusta, albo do połowy pełna. A co, kiedy... nie ma szklanki?

Water Filling Glass Test from Vahan Sosoyan on Vimeo.

Tekst: Monika Piorun

Wczytaj więcej
Zapisz się i odbierz wybrany magazyn gratis!
Zapisz się i odbierz prezent
Nasze magazyny
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT