Jesteś terapeutą?

Terapia ciepłem zabija rozsiane komórki rakowe

Hipertermia lub terapia skrajnym ciepłem pozostaje "sekretną" metodą leczenia nowotworów, którą wybrał dla nawet amerykański prezydent Ronald Reagan, aby pokonać własnego raka. Jednak wszystko może się niebawem zmienić, kiedy najnowsze badania upowszechnią nie tylko fakt, że hipertermia potrafi zwalczać raka, ale także mechanizm tego procesu.

14 marzec 2014
Artykuł na: 2-3 minuty rak medycyna naturalna
Zdrowe zakupy

Badacze z Dartmouth-Hitchcock Norris Cotton Center wykazali, że terapia wywołuje efekt domina w leczeniu z komórek rakowych, nawet tych guzów, które nie zostały bezpośrednio objęte leczeniem. Naukowcy wstrzykiwali cząsteczki tlenku żelaza do komórek nowotworowych oraz aktywowali ich energię cieplną za pomocą pola magnetycznego. P. Jack Hooper, który opracował tę metodę, powiedział, że umożliwia ona na bardzo precyzyjną kontrolę wywoływanego ciepła, które musi być utrzymywane na stałym poziomie 43ºC.

Naukowcy skierowali swoje badania na komórki nowotworowe jelita grubego oraz czerniaka. Dzięki zastosowanej metodzie guzy rosły dużo wolniej albo znikały całkowicie, natomiast efekt domina był najlepiej widoczny w przypadku większych, podstawnokomórkowych nowotworów. Terapia wyższym ciepłem była najskuteczniejsza w eliminowaniu nowotworów, jeśli została ukierunkowana w konkretne komórki rakowe, ale wówczas nie uruchamiała efektu domina. Zdaniem badaczy hipertermia jest nową metodą leczenia nowotworów z przerzutami.

Wczytaj więcej
Zapisz się i odbierz wybrany magazyn gratis!
Zapisz się i odbierz prezent
Nasze magazyny
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT