Jesteś terapeutą?

Witamina C skraca pobyt w szpitalu

Lista cudownych zastosowań wysokich dawek kwasu askorbinowego wydłuża się. Właśnie okazało się, że wspomaga on powrót do zdrowia pacjentów szpitalnych - również na oddziałach intensywnej terapii.

10 lipiec 2019
Artykuł na: 2-3 minuty suplementy pacjent medycyna naturalna
Zdrowe zakupy

Codzienne przyjmowanie witaminy C w dawkach 2-4 g skraca pobyt w szpitalu o 9%. Niewiele? Mowa tu o pacjentach wymagających szczególnej opieki, co do których wszelkie rokowania powinny być ostrożne.

Fińscy specjaliści przyjrzeli się 12 badaniom nad skutecznością witaminy C i odkryli, że nawet podawana doustnie, witamina C (w dawce 2 gramów) pomagała chorym. Prace naukowe, z którymi się zapoznali, obejmowały prowadzenie 1766 pacjentów na oddziałach intensywnej terapii.

Wyniki metaanalizy nie wydają się zaskakujące - coraz więcej mówi się o cudownych właściwościach witaminy C. Ale fakt, że po raz kolejny medycyna konwencjonalna przyznała rację metodom alternatywnym budzi nadzieję, że kuracja witaminą C stanie się w końcu rutynową formą terapii.

Witamina C wspomaga wiele procesów zachodzących w organizmie. Udowodniono już, że obniża ciśnienie krwi, korzystnie wpływa na pracę serca, zwalcza komórki nowotworowe oraz obniża poziom glukozy u chorych na cukrzycę typu 2. Zdrowe osoby mogą bezpiecznie przyjmować 100 mg witaminy C dziennie.

Wczytaj więcej
Zapisz się i odbierz wybrany magazyn gratis!
Zapisz się i odbierz prezent
Nasze magazyny