Jesteś terapeutą?

Połowa pacjentów po operacji dostaje niewłaściwe leki

Jeśli w najbliższym czasie czeka Cię operacja w szpitalu, to masz tylko 50% szans na to, że otrzymasz odpowiednio dobrane medykamenty.

15 luty 2016
Artykuł na: 2-3 minuty pacjent leki
Zdrowe zakupy

Amerykańscy naukowcy z Massachusetts General Hospital w Bostonie przekonują, że połowie chorych przechodzących zabiegi operacyjne podawane są nieodpowiednio dobrane leki, a co trzeci pacjent doznaje z tego powodu uszczerbku na zdrowiu, choć nie są to zmiany zagrażające ich życiu.

Do takich ogólnych wniosków Amerykanie doszli po obserwacji pacjentów podczas 277 operacji przeprowadzanych w ich szpitalu, mimo wprowadzenia tam zaostrzonych norm bezpieczeństwa w ramach opieki medycznej.

Specjaliści ujawnili, że standard pomocy udzielanej pacjentom jest dużo niższy niż sugerowały wcześniejsze badania nadzorowane osobiście przez personel lekarski. Błędy medyczne można było zaobserwować w przypadku 193 chorym podczas 277 operacji, które miały miejsce pomiędzy listopadem 2013 a czerwcem 2014 roku.

Okazało się, że można było uniknąć około 80% błędów lekarskich i niepożądanych skutków medycznych, jeśli prawidłowo opisano by leki dla chorych, lepiej dobrano zalecane im dawki oraz nie zlekceważono wszystkich objawów opisywanych przez pacjentów.

BC CHILDREN'S HOSPITAL 'OUT OF SPACE' from Miles Jay on Vimeo.

Wczytaj więcej
Zapisz się i odbierz wybrany magazyn gratis!
Zapisz się i odbierz prezent
Nasze magazyny
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT