Jesteś terapeutą?

Pacjenci nie chcą być podtrzymywani przy życiu

Lekarze są szkoleni w agresywnych zabiegach przedłużających życie u śmiertelnie chorych pacjentów. Jednakże lekarze sami dla siebie nie chcą zastosowania tych procedur.

22 lipiec 2014
Artykuł na: 2-3 minuty pacjent technologia leki
Zdrowe zakupy

Około 88% lekarzy jest zdania, że nie chcą żadnego leczenia podtrzymującego ich przy życiu i wybierają prawo do oświadczenia o powstrzymaniu się od reanimacji. Podobna liczba pacjentów (80%) również nie chce, aby w ich przypadku uruchamiano procedurę podtrzymywania życia.

Jednakże większość lekarzy zakłada, że pacjenci przyjmą z zadowoleniem agresywne leczenie pod koniec życia. Cały mechanizm współczesnej medycyny jest automatycznie nastawiony na działania pomagające w podtrzymywaniu pacjenta przy życiu.

Amerykańscy naukowcy z Stanford University twierdzą, że głos pacjentów bardzo często jest "zbyt słaby i zagłuszany przez pędzący i fragmentaryczny system opieki medycznej". Swoje wnioski oparli oni na badaniu obejmującym 1081 amerykańskich lekarzy, które przeprowadzono w 2013 r. i porównano jego wyniki z wynikami sondażu przeprowadzonym w 1989 roku wśród lekarzy.

Okazało się, że przez 25 lat podejście lekarzy do procedur podtrzymujących życie w odniesieniu do nich samych się nie zmieniło.

Wczytaj więcej
Zapisz się i odbierz wybrany magazyn gratis!
Zapisz się i odbierz prezent
Nasze magazyny
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT