Jesteś terapeutą?

Cola zdrowsza niż woda? Tylko według koncernów spożywczych...

Specjaliści wykonujący badania na zlecenie producentów słodkich napojów gazowanych przekonują, że spożywanie dietetycznej coca-coli może być dla naszego organizmu lepsze niż picie zwykłej wody.

07 kwiecień 2016
Artykuł na: 2-3 minuty dieta odchudzanie
Zdrowe zakupy

Zespół 11 naukowców (z których aż 6 ma ścisłe powiązania z przemysłem cukrowniczym) twierdzi, że dosładzane sztucznymi słodzikami (np. aspartamem) napoje gazowane zmniejszają podaż kalorii i sprzyjają utracie wagi, dlatego są lepsze niż zwykła woda.

Specjaliści opierają swoje stanowisko na wynikach badań sprzed kilku lat, z których większość została przeprowadzona za pomocą testów laboratoryjnych na szczurach. Podają przykład 90 badań przeprowadzonych na zwierzętach oraz 12 badań prospektywnych, w których wzięło udział ponad 500 osób.

Badacze sugerują, że napoje dietetyczne wywierają lepszy wpływ na zdrowie niż woda.  - Dowody na odwrotność tej tezy są niespójne - twierdzi profesor Peter Rogers z Uniwersytetu w Bristolu, który otrzymał granty naukowe od brytyjskiej organizacji non-profit Sugar Nutrition, badającej wpływ słodkiego pożywienia na nasze zdrowie i sponsorowanej przez przemysł cukrowniczy oraz wielkie koncerny spożywcze.

Za odpowiednie pieniądze można udowodnić niemal wszystko, przecież nie można zaprzeczyć, że dla niektórych picie coli jest tak naturalne jak posilanie się wodą...

Coke "Heist" from Psyop on Vimeo.

Wczytaj więcej
Zapisz się i odbierz wybrany magazyn gratis!
Zapisz się i odbierz prezent
Nasze magazyny
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT