Jesteś terapeutą?

Szpinak na drugie śniadanie

W szkolnych sklepikach i na stołówkach nie powinno brakować szpinaku, który sprawia, że dłużej jesteśmy syci i nie mamy ochoty na niezdrowe przekąski.

01 grudzień 2015
Artykuł na: 2-3 minuty dieta zdrowa żywność
Zdrowe zakupy

Polskie dzieci tyją na potęgę. Skomponowanie zdrowego menu to nie lada problem. Głowi się nad nim nie tylko Ministerstwo Oświaty, ale przede wszystkim rodzice martwiący się o swoje pociechy.

Jeśli Twój dorastający syn lub córka ma złe nawyki żywieniowe, zapakuj im do szkoły przekąski o wysokiej zawartości białka. Może to im pomóc regulować poziom głodu w godzinach popołudniowych i powstrzymać się od niezdrowego podjadania wieczorem.

Marynarz Popeye z popularnej kreskówki miał rację, że przekonywał do jedzenia szpinaku. Szwedzcy naukowcy odkryli, że liście tej rośliny zawierają tylakoid, który spowalnia uczucie głodu i sprawia, że dłużej jesteśmy syci.

Naukowcy z Uniwersytetu Missouri dali 31 zdrowym nastolatkom wysokobiałkowe przekąski, a potem monitorowali ich wybory żywieniowe w ciągu kilku następnych dni.

Okazało się, że produkty o wysokiej zawartości białka sprawiały, że młodzież czuła się mniej głodna.

W rezultacie w kolejnych dniach młodzi ludzie wybierali produkty bogate w białko i o mniejszej ilości tłuszczu.

Jedz szpinak, będziesz dłużej syty

Okazuje się, że najwięcej korzyści dla powstrzymania apetytu i pohamowania chęci na niezdrowe przekąski może nam dać... szpinak!

Charlotte Erlanson-Albertsson z Uniwersytetu w Lund udało się odkryć, że błony komórkowe liści szpinaku zawierają tylakoid, który spowalnia trawienie i sprawia, że czujemy się dłużej syci.

Specjalistom udało się potwierdzić, że szpinak aż o 95% ogranicza odczuwanie głodu między posiłkami! Dzięki temu nie mamy ochoty na podjadanie.

W jakich produktach można znaleźć najwięcej białka?

Kanapka ze szpinakiem? Nie tylko Popeye mógłby się ucieszyć...

An Ode to the Sandwich from small-r on Vimeo.

Wczytaj więcej
Zapisz się i odbierz wybrany magazyn gratis!
Zapisz się i odbierz prezent
Nasze magazyny
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT