Jesteś terapeutą?

Tłuste zdrowie

Przez lata tłuszcze miały złą prasę, ale w ciągu ostatniego roku naukowcy odkryli, że nie powodują chorób serca, nie uszkadzają tętnic, a nawet mogą pomóc w zapobieganiu cukrzycy!

Artykuł na: 2-3 minuty dieta
Zdrowe zakupy

Ludzie, którzy jedzą osiem lub więcej porcji dziennie produktów mleczarskich o wysokiej zawartości tłuszczu, mają o 23% niższe ryzyko zachorowania na cukrzycę typu 2.

Tłuszcze wydają się mieć wpływ na metabolizm glukozy i wrażliwość na insulinę, dwa procesy ściśle związane z cukrzycą – mówią naukowcy z Uniwersytetu w Lund w Malmö, w Szwecji.

Opierają oni swoje ustalenia na podstawie studium 26 930 osób, w wieku od 45 do 74, których dieta i stan zdrowia były kontrolowane przez 14 lat.

Spożywanie tłustej śmietany i mleka pełnotłustego ma działanie ochronne dla organizmu oraz może pomóc zapobiegać wielu chorobom.

Tłusto i zdrowo: masło po tybetańsku

Czy znasz tradycyjną metodę wytwarzania maślanych wyrobów z mleka parzystokopytnego jaka, która stosowana jest od lat przez Tybetańczyków? Jak przystało na Azjatów, każde ich dzieło jest pieczołowicie przyozdobione.

Tibetan Butter Sculpture from Lobsang Tenzin on Vimeo.

Tekst: Monika Piorun

Wczytaj więcej
Zapisz się i odbierz wybrany magazyn gratis!
Zapisz się i odbierz prezent
Nasze magazyny
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT