Jesteś terapeutą?

Uważaj na cukier!

Przed nami Wielkanoc i mnóstwo słodkości na suto zastawionych stołach. Zwróćmy uwagę na cukier. Według statystyk, w słodkich produktach jest go nawet cztery razy więcej niż zalecają lekarze.

03 kwiecień 2015
Artykuł na: 2-3 minuty dieta odchudzanie
Zdrowe zakupy

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) zaleca, aby zawartość cukru rafinowanego w diecie nie przekraczała 10% całkowitego dziennego zapotrzebowania na kalorie.

Mężczyźni nie powinni przekraczać 70g cukru dziennie, a kobiety 50g

Specjaliści twierdzą, że u osób spożywających rafinowany cukier, aż o 25% zwiększa się dzienne zapotrzebowanie na kalorie.

W konsekwencji prowadzi to do podniesienia ryzyka zgonu z powodu chorób układu krążenia.

Żywność bogata w cukier, jak ciasta, ciastka, czekolada czy napoje gazowane, zawiera więcej niż 22,5 g tej słodkiej substancji na 100 g. Natomiast zawartość cukru powinna wynosić mniej niż 5 g na 100 g produktu spożywczego.

Naukowcy z Centrum Zwalczania i Zapobiegania Chorobom po przeanalizowaniu stanu zdrowia 10 tys. Amerykanów odkryli związek między ilością pożywanego cukru a ryzykiem chorób serca.

Codzienne picie nawet jednego napoju słodzonego cukrem zwiększa ryzyko chorób serca.

Osoby, które w ogóle jedzą zbyt dużo lub stosują zbyt dużo cukru są zagrożone rozwojem otyłości, a to z kolei prowadzi u nich do zwiększenia ryzyka chorób układu krążenia. 

 Tekst: Monika Piorun

Wczytaj więcej
Zapisz się i odbierz wybrany magazyn gratis!
Zapisz się i odbierz prezent
Nasze magazyny
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT