Jesteś terapeutą?

Gatunek ryby nie ma znaczenia. Ważne, jak ją przyrządzasz!

Ciągle słyszymy, że tłuste ryby są bogate w kwasy tłuszczowe omega-3 i że są najlepsze dla utrzymania dobrej kondycji umysłu, chroniąc na przykład przed otępieniem. Okazuje się jednak, że wszystkie ryby są dobre, a różnica kryje się jedynie w tym, jak je ugotujemy.

06 luty 2015 Artykuł na: 2-3 minuty
dieta zdrowa żywność mózg
Zdrowe zakupy

Według naukowców jedzenie raz w tygodniu grillowanej ryby - nawet jeśli nie jest to ryba tłusta- jest prawidłowym odżywianiem dla mózgu. Najważniejszy jest sposób jej przyrządzenia. Każda upieczona czy grillowana (odparowana) ryba będzie dla nas zdrowa. Nie poleca się jedynie smażenia.

Naukowcy z University of Pittsburgh School of Medicine wykazali, że osoby, które jedzą pieczone lub grillowane ryby raz w tygodniu, mają większe obszary w mózgu, które są odpowiedzialne za pamięć i funkcje poznawcze.

Innymi słowy, występuje u nich niższe ryzyko otępienia lub choroby Alzheimera.

Badaczy zaskoczyło, że zawartość kwasów tłuszczowych omega-3 w rybach okazała się bez znaczenia dla mózgu. Wnioski te wyciągnięto na podstawie badań 260 osób powyżej 65 roku życia. Ich dieta oraz styl życia były obserwowane przez 10 lat. W tym czasie regularnie monitorowano ich mózgi, wykonując rezonans magnetyczny głowy.

Ostatecznie stwierdzono, że smażenie ryb niszczy kwasy tłuszczowe omega-3.

Może warto wybrać sushi?

Wczytaj więcej
Cat icon
Znajdź terapeutę i uzyskaj pomoc
Zgodnie ze swoimi potrzebami medycyny holistycznej
Close icon
Close icon
First product image Second product image Skuteczna ochrona przed Elektrosmogiem
Zamów:
www.antyradiator.pl
Second product image 607 461 658
Nasze magazyny