Jesteś terapeutą?

Przepis na zieloną herbatę imbirową. Napój rozgrzewający i uspokajający żołądek

Jest dobra dla serca i mózgu, pomaga utrzymać prawidłowy poziom cukru we krwi i prawdopodobnie zmniejsza ryzyko zachorowania na niektóre rodzaje nowotworów.

Artykuł na: minutę dieta przepisy
Zdrowe zakupy

W zielonej herbacie występują związki przeciwutleniające znane jako katechiny i to one pomagają w zwalczaniu chorób. Jeśli masz rozstrój żołądka, ta herbata także okaże się pomocna. Imbir łagodzi bowiem dolegliwości żołądkowe, takie jak nudności, poranne mdłości, gazy i niestrawność, a także objawy choroby lokomocyjnej.

Składniki na jedną filiżankę napoju

Włóż torebkę herbaty, plasterki cytryny i imbir do sporego kubka. Dodaj gorącą wodę i odstaw na 3−4 minuty, następnie odcedź. W razie potrzeby dosłodź miodem.

Autor publikacji:
Sharon Palmer
Sharon Palmer
sharon.palmer@ktociewyleczy.pl

Zarejestrowana w Kalifornii specjalistka z zakresu żywienia w galaktozemii (wariant Duarte), powiązanej z mutacją genu GALT; autorka dwóch cieszących się popularnością książek: "Plant-Powered for Life" i "Plant-Powered Diet". Jest redaktorką naczelną newslettera "Environmental Nutrition" i redaktorką działu żywienia "Today’s Dietetitian". Jej przepisy dostępne są na stronie
www.SharonPalmer.com.

Zobacz więcej artykułów tego eksperta
Wczytaj więcej
Nasze magazyny
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT