Jesteś terapeutą?

Złamali kod covid-19? Protokół leczenia koronawirusa

Grupa czołowych amerykańskich lekarzy intensywnej terapii twierdzi, że odkryła protokół leczenia covid-19, który ratuje życie – a jednak żaden szpital go nie podjął, a agencje zdrowia odmawiają jego testowania.

03 listopad 2020
Artykuł na: 2-3 minuty pacjent odporność medycyna naturalna
Zdrowe zakupy

Życie tysięcy pacjentów leczonych zgodnie z nim w 5 amerykańskich oddziałach intensywnej opieki medycznej zostało ocalone, a lekarze, którzy tworzą Frontline Covid-19 Critical Care Alliance (FLCCC), opublikowali artykuł przedstawiający jego założenia. Protokół, znany jako MATH +, zmniejszył śmiertelność wśród chorych na covid-19 w stanie krytycznym do zaledwie 5% w porównaniu do 30% umierających po otrzymaniu standardowej opieki w szpitalach na całym świecie.

Jednak pomimo dowodów protokół MATH + nie jest testowany. Dr Paul Marik z Eastern Virginia Medical School i jeden z członków założycieli FLCCC powiedział: "Uważam, że złamaliśmy kod covid-19. Ludzie umierają niepotrzebnie, a ten protokół może uratować życie".

Protokół leczy 3 główne objawy covid-19 – trudności w oddychaniu, stan zapalny i nadmierne krzepnięcie krwi. Obejmuje zastosowanie metyloprednizolonu, kortykosteroidu, witaminy C (kwasu askorbinowego), tiaminy (witaminy B1) i działającej przeciwzakrzepowo heparyny.

W ramach głównego protokołu jego autorzy dodatkowo podawali: melatoninę (6-12 mg na noc), cynk (75-100 mg/dobę), witaminę D3 (2000-4 000 j.m./dobę), statynę (preferowana atorwastatyna 40-80 mg/dobę), famotydynę (40 mg/dobę) i magnez (2 g tylko u pacjentów oddziałów intensywnej terapii, docelowy poziom Mg między 2,0-2,4 mmol/l).

Po opublikowaniu protokołu do dr. Marika dołączyło 4 innych specjalistów intensywnej terapii, w tym dr Joseph Varon, szef oddziału intensywnej opieki medycznej w United Memorial Medical Center w Houston, którzy stosują go u chorych na covid-19 w stanie krytycznym. W sumie 95% pacjentów wraca do zdrowia, w porównaniu z zaledwie 65% otrzymującymi standardową opiekę w innych szpitalach.

Tekst redakcyjny
Źródło: Expert Review of Anti-Infective Therapy, 2020;doi: 10.1080/14787210.2020.1808462

Wczytaj więcej
Zapisz się i odbierz wybrany magazyn gratis!
Zapisz się i odbierz prezent
Nasze magazyny