Jesteś terapeutą?

Prawidłowe oddychanie a trenażery oddechu. Czy warto po nie sięgnąć?

Oddychanie to podstawowa czynność człowieka, którą wykonujemy od pierwszego momentu naszego życia. Jednak nie zawsze nasz oddech jest w pełni prawidłowy lub też, nawet jeśli taki jest, wciąż możemy go pogłębić i usprawnić jeszcze bardziej. Czy w takim przypadku warto sięgnąć po trenażery oddechu? Zobacz, jakie mają zastosowanie.

09 wrzesień 2021
Artykuł na: 4-5 minut technologia
Zdrowe zakupy

Czym są trenażery oddechu?

Trenażery oddechu to urządzenia, których zadaniem jest wspomóc prawidłowe oddychanie. Pomagają w ćwiczeniu mięśni oddechowych, pogłębiają wdechy i uspokajają pracę płuc.

Wiele z nich posiada budowę ułatwiającą ocenę, czy ćwiczenie zostało wykonane prawidłowo, na przykład poprzez zapis ostatniej sesji. Dzięki temu można zobrazować wyniki na ekranie LCD (oraz śledzić je na bieżąco) i korygować oraz analizować. Prostsze modele pozwalają na bieżącą ocenę poprawności wykonania ćwiczenia.

Dla kogo są trenażery?

Trenażery oddechu mogą być wykorzystywane przez bardzo szerokie grono osób. W pierwszej kolejności sięgają po nie osoby powracające do zdrowia po chorobach płuc lub cierpiące na astmę.

Inna grupa to zawodowi sportowcy i osoby aktywne, które lubią poszerzać swoje możliwości sportowe i oddechowe. Urządzenia te mogą być także wykorzystywane jako element pracy logopedycznej z dziećmi, który pozwoli im na nabieranie głębszych oddechów i lepszą naukę dykcji.

Czy trenażery są bezpieczne?

Trenażery oddechowe są bezpiecznym rozwiązaniem dla każdego, kto pragnie wspomóc swój układ oddechowy. Nawet te, które wykorzystywane są w ośrodkach rehabilitacyjnych, są bardzo higieniczne i nie stanowią żadnego niebezpieczeństwa, gdyż wykorzystanie specjalnych akcesoriów zabezpiecza kolejnych pacjentów przed ewentualnym zakażeniem.

Wśród tych akcesoriów można znaleźć między innymi tabletki oczyszczające POWERbreath, dostępne pod adresem: https://fitcast.pl/kategoria-produktu/terapia/trenazer-oddechowy/akcesoria-powerbreathe/.

Trenażery medyczne i sportowe

Na rynku istnieją dwa rodzaje trenażerów, na które warto zwrócić uwagę. Pierwsze z nich to trenażery medyczne, które przeznaczone są dla osób chorych i powracających do zdrowia. Pomagają w poszerzeniu pojemności płuc i ćwiczą mięśnie oddechowe.

Są profesjonalnym sprzętem medycznym, dedykowanym do stosowania w ośrodkach rehabilitacyjnych i szpitalach, ale także prywatnych domach. Przyczyniają się do lepszego dotlenienia pacjentów, zmniejszają ich napięcie, uspokajają i ułatwiają odkrztuszanie.

Ich różne przykłady można znaleźć pod linkiem: https://fitcast.pl/kategoria-produktu/terapia/trenazer-oddechowy/medyczne-trenazery-oddechu/.

Z kolei trenażery sportowe, zaprezentowane na stronie: https://fitcast.pl/kategoria-produktu/terapia/trenazer-oddechowy/sportowe-trenazery-oddechu/ dedykowane są dla osób, które nie posiadają problemów zdrowotnych.

Idealnie sprawdzają się dla zawodowych sportowców i amatorów, którym zależy na zwiększeniu objętości płuc i wydolności oddechowej. Wspomagają krążenie i oddech, pomagają w zmierzeniu możliwości i sprawiają, że z łatwością możemy obserwować swoje postępy podczas ćwiczeń.

Wczytaj więcej
Zapisz się i odbierz wybrany magazyn gratis!
Zapisz się i odbierz prezent
Nasze magazyny
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT