Jesteś terapeutą?

Nie igraj z… lekami przeciwbólowymi!

Przedawkowanie silnych środków uśmierzających ból jest już główną przyczyną przypadków nieumyślnego spowodowania śmierci w USA.

16 luty 2016
Artykuł na: 2-3 minuty leki leki przeciwbólowe ból
Zdrowe zakupy

Trzy czwarte osób uzależnionych od heroiny na początkowym etapie nałogu przyjmowało silne leki przeciwbólowe przepisywane na receptę. Obecnie uważa się, że ich przedawkowanie można uznać za główny powód zgonów wśród młodych w wyniku nieumyślnego spowodowania śmierci w Stanach Zjednoczonych.

12% amerykańskich nastolatków wpadło w uzależnienie w wyniku przyjmowania opioidowych preparatów uśmierzających ból oraz takich leków jak Percocet, Oxycontin, czy niedostępny w Polsce Vicodin (ten sam, od którego uzależniony był serialowy doktor House).

Naukowcy z Uniwersytetu Nowojorskiego uważają, że problemy z uzależnieniem od silnych środków przeciwbólowych wśród młodzieży rozpoczynają się zazwyczaj od podbierania leków od rodziców.

Dorośli akceptują ten fakt myśląc, że skoro środki, które sami stosują, mają rekomendację ministerstwa zdrowia, są bezpieczne także dla ich dorastających dzieci.

Badacze podkreślają, że związek pomiędzy przyjmowaniem silnych środków przeciwbólowych a uzależnieniem od heroiny jest najbardziej zauważalny wśród białych studentów pochodzących z zamożnych rodzin.

Rav - The Vicodin Song from Rav on Vimeo.

Wczytaj więcej
Zapisz się i odbierz wybrany magazyn gratis!
Zapisz się i odbierz prezent
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT