O nas

Wydawnictwo AVT, obecne na rynku od niespełna 30 lat, ma w swoim portfolio kilkadziesiąt tytułów prasowych i serwisów internetowych.

W segmencie ZDROWIE wydajemy popularne magazyny „O Czym Lekarze Ci Nie Powiedzą” i „Holistic Health” oraz portal www.oczymlekarze.pl, ukierunkowane na porady zdrowotne czerpane z dorobku medycyny holistycznej, inaczej nazywanej komplementarną. Nie wpisujemy się w często używany termin medycyna alternatywna, sugerujący, że istnieją metody leczenia alternatywne, czyli stosowane zamiast terapii medycyny konwencjonalnej. My prezentujemy porady lecznicze i terapie komplementarne, czyli dopełniające leczenie w oficjalnej służbie zdrowia.

Jest wiele wydawnictw drukowanych i stron internetowych dyskredytujących lekarzy i medycynę konwencjonalną, propagujących ruch antyszczepionkowy, zachęcających do zaniechania terapii konwencjonalnych i leczenia poważnych chorób wyłącznie ziołami, itp.

Zawsze kierujemy naszych czytelników do lekarza, również w celu skonsultowania naszych porad wywodzonych z dorobku medycyny tradycyjnej, ziołolecznictwa itp. Nawet niewinne zioła w skojarzeniu z przyjmowanymi lekami mogą poważnie zaszkodzić.

Jednak oczywiste jest również, że lekarz nie wszystko wie i nie jest nieomylny, a medycyna konwencjonalna nie jest omnipotentna. Pozostaje pole do działania terapeutów stosujących metody komplementarne, wywodzące się najczęściej z doświadczeń medycyny tradycyjnej, w tym naturalnej.

Nasi czytelnicy dowiadując się w tysiącach opublikowanych przez nas artykułów o wielu nieznanych im terapiach, metodach leczenia, remediach, zgłaszają się często do naszych redakcji z prośbą o pomoc w znalezieniu praktykujących te metody terapeutów. Na te potrzeby odpowiada nasz serwis adresowy KtoCieWyleczy. O ile lekarza określonej specjalności, np. pediatrę, ortopedę, ginekologa, można łatwo znaleźć na powszechnie znanych portalach, o tyle znalezienie dobrego terapeuty holistycznego – osteopaty, kinezjologa, naturopaty itp. – jest zadaniem o wiele trudniejszym.

Podstawowa trudność wynika z braku powszechnej wiedzy o specjalizacjach terapeutycznych w medycynie holistycznej. Dlatego nasz serwis KtoCieWyleczy nie ogranicza się do funkcji wyszukiwania terapeutów, lecz zawiera również PRZEWODNIK, czyli hasłowy zbiór informacji o terapiach stosowanych w poszczególnych PROBLEMACH ZDROWOTNYCH oraz o SPECJALIZACJACH TERAPEUTYCZNYCH. Wybierając określone hasło otrzymujemy nie tylko informacje adresowe o terapeutach, ale również wiedzę pozwalającą na skojarzenie problemu zdrowotnego z określoną specjalizacją terapeuty.

Jeszcze jedna istotna uwaga. Kim jest terapeuta? To pojęcie szersze niż lekarz. Zatem w naszym serwisie adresowym można znaleźć zarówno lekarza jak też dietetyczkę po kursach, a także uzdrowiciela ludowego. Ocenę wiarygodności terapeuty pozostawiamy użytkownikowi serwisu. Przestrzegamy przed uleganiem stereotypom. Rozwój nowych terapii holistycznych prowadzi do przewartościowania wielu pojęć. Na przykład dyplomowany osteopata (nie mylić z osteoporozą) ma za sobą 10 lat nauki, tj. 5 – letnie studia medyczne na lekarza i potem 5 lat nauki na osteopatę.

Mamy nadzieję, że nasz serwis KtoCieWyleczy, mimo zawiłości medycyny niekonwencjonalnej, okaże się pomocny w znalezieniu i trafnym wyborze odpowiedniego terapeuty.